„Se začátkem soutěže jsme spokojeni. Výhra v Třebíči byla důležitá. Chtěli bychom navázat na náš výkon i doma,“ sdělil asistent trenéra tasovického mužstva Rostislav Szajko.

Na tasovický tým čeká zítra zdánlivě jednoduchý soupeř. Bohunice si totiž do tabulky nepřipsaly zatím ani jediný bod. „Musíme se na ně dobře připravit, protože už budou chtít taky bodovat. Nebudeme náš kádr nějak šetřit. Nastoupíme v té nejsilnější sestavě,“ přibližuje Szajko.

Jediným, kdo bude chybět, je obránce Michal Šuráň, jenž v minulém utkání obdržel červenou kartu a dostal stop na jeden zápas.

Tasovice měly problémy s hrou v prvním poločase, a to nejen v mistrovských zápasech, ale i v pohárových duelech. Hráči se hůř dostávali do tempa, soupeř je přehrával. V posledním zápase v Třebíči se situace již změnila. „Předtím jsme první poločas prochrápali, ale v Třebíči už se nám dařilo. Sice hráči polevili ve druhém poločase, jako by u nich nastalo nějaké uspokojení, naštěstí nás ale podržel brankář,“ hodnotí Szajko.

Mužstvu tasovických fotbalistů se v hlavě pomalu rodí myšlenky na poslední srpnový den, kdy odehraje pohárový zápas proti Dukle Praha. Ta z druhého kola postoupila přes divizní Brozany, když jediný gól vstřelili její hráči až v první minutě nastavení. „Teď musíme potvrdit body, které jsme získali. Pak už se budeme soustředit jen na Duklu. Hrála s divizními celky, a ty ji dokázaly pěkně potrápit,“ je si vědom Szajko.

Do pohárového utkání zbývají Tasovickým dva mistrovské zápasy. Jeden odehrají doma s Bohunicemi. K druhému zajíždí příští sobotu až do Přerova. „Je dobře, že hrajeme už v sobotu. Tím pádem budeme mít čtyři dny na odpočinek, přípravu a hráči se budou moct dát pořádně dohromady. Chceme nachystat na Duklu to nejlepší,“ prozrazuje Szajko.

Ve stejný den jako se odehraje duel Tasovic s Duklou Praha se mělo konat i utkání mezi týmy 1. SC Znojmo a Bohemians 1905. Tento zápas se však uskuteční již o den dřív třicátého srpna, a tak si příznivci fotbalu přijdou na své. Mohou navštívit oba zápasy a vidět konfrontaci nejvyšší české soutěže s druhou ligou a divizí.

ROMANA HOLIŠOVÁ