Velké rány, moře hluku a adrenalin. Tak to o víkendu vypadalo v areálu bývalé štěrkovny v Hodonicích, kde se konal třetí ročník v praktické střelbě IPSC. Prestižní mezinárodní závody opět uspořádal znojemský střelecký oddíl.

„Je to pro nás velký zápřah. Turnaj je dvoudenní a střelců tady taky není zrovna nejmíň, ale myslím si, že se nám podařilo vše zvládnout bez větších problémů,“ přiblížil hlavní organizátor Jiří Záruba.
Na hodonickou střelnici se nesjela jen evropská špička. Nakonec se na Znojemsku prezentovalo šestadvacet zemí světa.

Ti, kdo přicestovali z asi největší dálky, byli střelci z Jihoafrické republiky. Organizátoři připravili pro závodníky dvacet střeleckých situací. Ty byly seřazeny od těch nejjednodušších po ty nejsložitější. Na dvou desítkách stanovišť se nakonec vystřídalo přes tři sta střelců.

„Na závody se nám sjelo docela dost závodníků, ale mohlo jich být víc. Zhruba osmdesát z nich nám nakonec účast odřeklo kvůli počasí. Minulý týden totiž nebylo zrovna krásně,“ vysvětlil Záruba. Česká Zbrojovka Challenge 2008, jak byl závod nazvaný, se zařadil mezi nejvýznamnější závody na světě. Dosáhl třetí úrovně v klasifikaci důležitosti turnajů, což znamená, že prestižnější je už jen evropský a světový šampionát.

Vesměs všechny disciplíny ovládli čeští střelci a znovu tak ukázali zbytku světa, kdo patří v praktické střelbě ke špičce. Mezi nejlepší znojemské střelce se zařadila vedle Habdrleho a Stejskala také nejúspěšnější znojemská žena Markéta Zárubová.

„Skončila jsem v kategorii Standard čtvrtá. Závod byl velmi vyrovnaný, o čemž svědčí i fakt, že na druhé místo mi chyběly tři desetiny bodu. To pak člověka docela naštve,“ zhodnotila své vystoupení Zárubová. Nakonec se závod vyvedl, což dokazuje chvála nejen českých střelců. „Byla to paráda. Střelecké situace byly pestré a závod hodně vyrovnaný. Prostě splňoval vše, co by klání světové úrovně splňovat mělo, a možná i víc,“ pronesl chválu k organizátorům závodu jeden ze španělských střelců.

Celkové výsledky:

Modified:
1. Heneš Zdeněk - CZE
2. Hořínek Miloš - CZE
3. Mikula Jakub - CZE

Open:
1. Kameníček Martin - CZE
2. Pijáček Petr - CZE
3. Šebo Robin - CZE

Open, Lady:
1. Kraushofer Gabriele - Rakousko
2. Šustrová Katka - CZE
3. Hasenkopf Notburga - Rakousko

Open, Senior:
1. Kameníček Miroslav - CZE
2. Šustr Miloš - CZE
3. Cislak Miroslav - Slovensko

Production:
1. Tyc Adam - CZE
2. Vinduška Václav - CZE
3. Momcilovic Ljubisa - Srbsko

Production, Lady:
1. Turková Eva - CZE
2. Giannella Patrizia - Itálie
3. Gushina Marie - Rusko

Production, senior:
1. Blazicek Johanes - Německo
2. Ladič Tibor - CZE
3. Schvarz Florian - Německo

Standard:
1. Znamenáček Petr - CZE
2. Batki Georgy - Maďarsko
3. Liehne Zdeněk - CZE

Standard, Lady:
1. Liehne Irana - CZE
2. Gruber Birgit - Rakousko
3. Dlouhá Helena - CZE

Standard, Senior:
1. Kubáček Petr - CZE
2. Gaweda Boguslav - Polsko
3. Medja Boris - Slovinsko

Standard, Supersenior:
1. Stejskal Petr - CZE
2. Laiss Dieter - Rakousko
3. Weidl Alois - Německo

Revolver:
1. Němeček Zdeněk - CZE
2. Jedlička Jiří - CZE
3. Habrdle Oto st. - CZE