Dobré povětrnostní podmínky při Jarním závodě jachet na Vranovské přehradě umožnily jezdcům za víkend hned pět rozjížděk. Závodu dominovali znojemští jachtaři, kteří nedávno bodovali na Slapské přehradě.

V sobotu tři a v neděli dvě rozjížďky. Takový program přichystali organizátoři z Yacht klubu Znojmo pro startovní pole Jarního závodu na Vranovské přehradě. V něm měla největší zastoupení lodní třída kajutových lodí, kterých se na startu sešlo hned sedm. Pocit vítězství si mohli vychutnat znojemští závodníci otec a syn Podolští.

Podobně tomu bylo i u třídy Star. Vítězslav a Stanislav Ottovi si dojeli pro vítězství ve všech pěti rozjížďkách a zaslouženě tak opanovali nejen svou kategorii, ale i absolutní pořadí všech pěti rozjížděk.

„Jelo se nám skvěle. Počasí bylo ideální a vítr téměř dokonalý, a to zejména v neděli. Závod jsme brali spíš tréninkově, abychom se kvalitně připravili na regatu v Polsku a další závod v domácích podmínkách,“ díval se směrem dopředu člen vítězné posádky Vítězslav Ott.

Jedinou kategorií dospělých, ve které neúřadovali Znojemští, byla lodní třída Vaurien. Tu ovládli otec a syn Mlčochové z Tovačova. Tradiční zastoupení měla i kategorie Optimist, v níž závodí mládež do patnácti let. Z ní si odnesl kov nejcennější teprve desetiletý Martin Kmenta, jenž hájil barvy Brna.

„Za tuto kategorii jsme nesmírně rádi. Závodily v ní hned čtyři posádky, což je velmi slušné číslo. Podobně panuje spokojenost i u celkové účasti v závodě,“ zhodnotil Jarní závod viceprezident Yacht klubu Znojmo Stanislav Ott.

Další závod se ve Vranově nad Dyjí uskuteční už dvacátého června. To si znojemský jachtařský klub připravil závod s názvem Cukrovarská regata.

„Na tento závod se těším. Bude na něm mnohem větší konkurence. Měli by dorazit někteří rakouští závodníci a možná i posádka z Polska. Tam už to nebude tak jednoduché, jak teď o víkendu,“ těšil se na další domácí závod Ott.