Po domácí výhře přitom Znojmu stačilo uspět alespoň v jednom ze dvou utkání, hraných na zelených stolech soupeře. Na rozdíl od domácího duelu se znojemským hráčům nedařilo ve čtyřhře udělat důležitý první bod. Domácí tak, po vydařeném vstupu do utkání, kontrolovali jeho vývoj. I přesto znojemský tým dokázal zabrat a snížit na rozdíl jediného bodu.

V tu chvíli se odehrál pravděpodobně klíčový zápas celé série. V něm ale Stanislav Jelínek nedokázal proměnit ani jeden z pěti mečbolů. Veselému pak v dramatické koncovce pátého setu podlehl. Znojemští v dalších zápasech už nedokázali bodovat a po porážce 3:9 byl stav série vyrovnaný 1:1.

Ve druhém utkání byl cíl jasný. Odčinit první porážku a probojovat se do finále třetí ligy. Znovu však Znojemským nevyšla úvodní čtyřhra. Domácí nakonec dokázali dohrát celé utkání bez ztráty jediného bodu. Tišnov se tak právem radoval z postupu do finále.

„Vůbec se nám ten závěr sezony nevydařil. Po základní části jsme byli třetí a věřili jsme si na finále. Ale v Tišnově se nám nepovedlo zejména druhé utkání a je to tak hořké zakončení letošní sezony,“ pronesl znojemský trenér Jindřich Bíla. Zároveň ale sportovně přiznal.

„Soupeř byl evidentně lepší. Ve vypjatých chvílích dokázal zachovat klidnou hlavu a urvat body ve svůj prospěch. Musím klukům poděkovat, protože bojovali až do konce. I přes letošní neúspěch věřím, že se Znojmo do druhé ligy brzy probojuje,“ věří znojemský kouč.