Vítězství v anketě, jejíž hlavní kategorie ovládli Petra Kvitová a Jiří Veselý, si Bejlek zasloužila především díky singlovým titulům na mezinárodním turnaji v Rumunsku a na republikovém šampionátu do 18 let. Ten ovládla ve svých teprve čtrnácti letech a na seznamu vítězů se objevila vedle jmen jako Martina Navrátilová či Jana Novotná. „Snažím se nic neměnit a hrát pořád stejně. Tlak od okolí na sobě necítím, ale je to velká motivace posouvat se dál,“ líčí druhá nejmladší vítězka Pardubické juniorky.

Stolní tenistky Moravského Krumlova se zatím v tomto ročníku souží.
Stolní tenis v ohnisku zájmu médií. V Moravském Krumlově ale chybí motivace

Vedle úspěšných tenisových jmen se ale Bejlek neobjevuje jen na papíře. Aby mohla plnohodnotně trénovat i nadále, zúčastnila se v minulém roce tréninkové akademie Španěla Rafaela Nadala. „Museli jsme zareagovat na situaci a zvolit přípravu mimo Českou republiku, proto jsme nabídky Rafy Nadala využili a Sára se připravovala u něj na Mallorce. Na podzim pak zase trénovala se skupinou Dominika Thiema ve Vídni,“ popisuje Jaroslav Bejlek, otec a trenér v jednom.

Sára Bejlek
Datum narození: 31. 1. 2006
Bydliště: Hrušovany nad Jeviškou
Výška: 157 cm
Hra: levou rukou
Žebříček starších žákyň ČR: 1. místo
ITF světový žebříček juniorů do 18 let: 132. místo

Ten doprovází Sáru na většině jejích turnajů. Nevýhody v trénování vlastní dcery nevidí, vzájemnou spolupráci si naopak pochvaluje. „Trénovat Sáru je radost. Neřeší, co řeknu jako otec a co jako trenér, zajímá ji jen to, jestli informace dává z tenisového hlediska smysl. Pracovat s vlastní dcerou je výhoda především proto, že spolu můžeme trávit potřebné množství času pro přípravu,“ objasňuje Sářin otec.

Zároveň ale přiznává, že kvůli množství času, které celá rodina tenisu obětuje, se častěji nachází spíš v roli trenéra než otce. „Sára je na turnajích samostatná, já nebo moje žena plníme hlavně roli servismanů. Téměř veškerý čas se ale točí okolo tenisu a na roli otce či matky vlastně není ani prostor,“ vysvětluje Bejlek.

Letošní rok započala Sára měsíčním pobytem na zahraničních turnajích v Egyptě či Turecku. Stejně jako minulý rok, ani letos v České republice moc času nestráví. „U nás turnaje nejsou, a tak hrajeme v zahraničí. Výhoda ale je, že jsme v přímé konfrontaci se světem,“ popisuje Bejlek.

Tomáš Cihlář
Z ligového trávníku až do služby v Aši. Z fotbalisty Cihláře je hodný policista

Zároveň doufá, že zahraniční zkušenosti pomůžou Sáře v dosažení cílů, které si do další sezony stanovila. „Ráda už bych si zahrála nějaké dospělácké turnaje, ale toužím i po juniorském grandslamu. V ITF světovém rankingu juniorů bych se ráda dostala do první stovky,“ přeje si vedoucí republikového žebříčku starších žákyň.

ELIŠKA NOVÁKOVÁ