Máte za sebou přípravu na suchu, jak probíhala?

S přípravou jsem spokojený, i když někdy někteří hráči chyběli, protože měli různé dovolené. Nedávno jsme měli testy a ty dopadly na výbornou, takže jsem spokojen a žádný propadák to letos nebude.

Měli někteří hráči zřízen individuální tréninkový plán?

Ne, zde to není jako v hokeji. Po většinu přípravy se s námi připravoval celý tým pohromadě. Máme v týmu hráče pouze ze Znojma, maximálně k nám někdo dojíždí z Brna.

Jak se vyvinuly přestupy a změny, o kterých jste jednali?

Tak s dvojicí hráčů z Okříšek Jan Kourek a Martin Žák jsme se rozloučili, protože nás nepřesvědčili o svých kvalitách. U juniorského reprezentanta Filipa Horáka se nám nedaří dohodnout s třebíčským vedením na finanční kompenzaci. Obránce Martin Peš i brankář Martin Beneš se s námi i nadále připravují. Navíc se do kádru vrací také brankář Marek Čižmar, který měl původně odejít studovat vysokou školu mimo Znojmo, ale nakonec se vše vyvinulo jinak a vrátil se do tréninku u nás.

Máte vyhlídnuté nějaké další posily

Ono je těžké v této době komunikovat se zástupci určitých florbalových celků, protože nejsou v České republice profesionální kluby. Uvidíme tak, co se naskytne na volném trhu před začátkem sezony, ale o nějaké významnější posílení nepůjde. Nějaký hráč by musel pracovně na Znojemsko anebo se sem přestěhovat.

Kolik máte naplánovaných přípravných zápasů?

V letošní přípravě jich bude méně, než bývalo dříve obvyklé. Máme totiž užší kádr a nepotřebujeme tak hráče nějak speciálně zkoušet. Máme v plánu jeden zápas s druholigovým týmem, poté nás čeká také extraligový Bulldogs Brno a pochopitelně Czech Open. Pak ještě zamíříme na turnaj do Pardubic, kde se představí čtyři extraligové a prvoligové celky.

Jaké máte cíle do letošního ročníku Czech Open?

Budeme stejně jako v minulé sezoně startovat v druhé kategorii muži Pro, kde jsme vypadli ve čtvrtfinále. Bohužel na letošní ročník pojedeme v týmovém oslabení, protože někteří naši hráči již zřejmě nebudou mít volné dovolené.

MARTIN SMEJKAL