Už v sezoně se ale zranil, a to mělo velký vliv, že se Znojmo nedostalo do play-off. Pařízek nyní už bude jen tým trénovat a v rozhovoru přibližuje další plány Znojmo Knights.

Začínáte s přípravou na novou sezonu. Co je nového u mužstva Znojmo Knights?

Chystáme řadu změn. První je můj odchod z pozice quarterbacka. Po vítězném utkání s Přerov Mammoths už jsem nemohl kvůli zranění nastoupit ani k jednomu zápasu sezony. Místo mě pečlivě připravujeme mladého talentovaného Martina Vrbu, který by měl vést ofenzívu Knights.

Výrazně posílíme naši obranu. Vrátí se David Burian z Pardubic, kde hrál jedenáctkovou soutěž. Slibujeme si od něj tvrdou a nekompromisní hru a především zapojení jeho vůdcovských kvalit. Opět se budeme moct spoléhat na dvoumetrového Američana Johna Bradleyho a Petra Procházku, který působil v Praze a minulou sezonu patřil k nejlepším hráčům ligy. Tato nová míza do znojemského týmu nám umožní změnit herní varianty tak, abychom plně využili schopností našich posil.

Co je cílem mužstva?

Naším cílem bude začlenit nového quarterbacka a posily. Dále postoupit do play-off a získat širokou hráčskou základnu.

Zápasová sezona vám začne až na jaře. Chystáte nějaké utkání i teď na podzim?

26. října sehrajeme přípravné utkání s Vysočinou Galdiators. Bude to první zápas, kde si vyzkoušíme znojemské posily a především nového quarterbacka. Zápas se odehraje na Vysočině, a i když půjde jen o přípravný zápas, budeme jej chtít vyhrát.

Jak se mohou případní zájemci dostat do vašeho týmu?

V neděli 6. října pořádáme nábor hráčů od čtrnácti let. Koná se ve sportovní hale v Horním parku od čtyř hodin odpoledne. Americký fotbal nabízí uplatnění opravdu každému, kdo jen má chuť hrát. Uplatní se stosedmdesátikilový obr i šedesátikilový „rychlík". Potřebujeme hráče především se srdcem, morálkou a chutí se zlepšovat. Tímto bych všechny zájemce rád pozval na náš nábor.

Americký fotbal je v Česku poměrně neznámý sport. Hodláte jej nějak více zviditelňovat?

Chceme v našem regionu mnohem aktivněji propagovat náš tým a obecně zviditelnit americký fotbal. Přicházíme s celou škálou aktivit, jak seznámit lidi s naším sportem. Chceme vybudovat silné povědomí o Knights ve znojemském okrese, získat nové hráče a fanoušky.

Naším cílem bude nejen vnější komunikace prostřednictvím médií, ale také zapojení se hlouběji do komunity. Připravujeme různé akce pro hráče, rodiny hráčů a fanoušky. V nejbližší době budeme mít k dispozici nová trika, čepice a další předměty s logem Knights. Brzy upořádáme podzimní čištění Gránic nebo jiné vytipované lokality. Chceme aktivněji komunikovat a v říjnu budete moci u znojemských dominant potkat fotografy fotící hráče Knights pro další marketingové i komerční projekty.