Máte za uplynulou sezonu nějaký moment, který byste chtěl vyzdvihnout?

Takové momenty mám dva. Jednak je to postup dorostenců do nejvyšší české ligy. Měli úspěšné play-off s Otrokovicemi, postup byl zasloužený. A poté je to výhra moravského mistrovství republiky, kterou si zajistili starší žáci. Poté postoupili do celorepublikového mistrovství, kde si vůbec nevedli špatně.

A nějaké nepovedené momenty z minulého roku?

To bude asi „nepostup" juniorů zpět do nejvyšší soutěže. Měli na postup, ale pár kol před koncem jsme museli odehrát s málo hráči. Ale bral bych to spíše jako zklamání, ne jako neúspěch. Druhé místo je dobré. Ne to, co jsme si přáli, ale dobré.

Co přesně rozhodlo o „nepostupu" juniorů?

Několik kluků ke konci sezony nastoupilo za A-tým, byli jsme oslabení. Také se nevyvedlo pár zápasů, kde jsme ztratili přesně ten počet bodů, který jsme potřebovali na postup. Havířov byl silnější.

Budou změny pro příští rok?

Organizační změny nebudou. Navážeme spolupráci s Moravskými Budějovicemi. Budeme mít společný dorost, v Budějovicích budou takové B-týmy. Budou hrát pod hlavičkou Znojma. Jinak máme hodně děvčat, otevřeli jsme jim novou kategorii. A trenéři budou až na starší žáky také všude stejní.

Mládežnické celky se zúčastnily v poslední době několika turnajů. Jak byste je zhodnotil?

Vedlo se nám na turnaji v Brně, kde starší žáci vybojovali bronz. Utkávali se tam se všemi top týmy z České republiky, takže to byl velký úspěch. Potom to byl turnaj v Praze, kde se nám ale moc nevedlo. Na klucích už bylo vidět, že je pro ně sezona moc dlouhá, že potřebovali odpočinek. Nejlépe se asi vedlo juniorům.

A co vy osobně budete dělat v nadcházející sezoně?

Povedu A-tým, trenérem ale bude kvůli licenci Petr Chochola. Také budu trenérem juniorů, kteří budou A-týmu pomáhat. A ještě budu trénovat dorost.

Mátě nějaké ambice s mládeží?

Junioři by mohli postoupit zpět do republikové špičky. Určitě na to mají. Dorost postoupil, takže pokud se s rolí nováčka popere dobře, tak by šesté místo bylo velkým úspěchem.

VOJTĚCH POJER