Vloni i předloni byl Kaskáda Race poznamenán tehdejšími opatřeními proti pandemii. Letos proběhne vůbec poprvé bez jakýchkoliv restrikcí.

Fotbalista Hevlína Aleš Pavelka (pátý zleva dole) nasázel týmu Dyje čtyři branky.
Receptem kanonýra Pavelky na góly jsou zábavy den před zápasem

Závodníci vyrazí na trať v několika vlnách přímo z vranovské pláže. "Trasa povede přes místní lávku, hráz Vranovské přehrady a ochranným pásmem Národního parku Podyjí. Trasa tedy skýtá krásnou přírodu, ale zároveň však náročné stoupání v takzvaném kopci snů. A věřte, že sen to není vůbec příjemný," přiblížil jeden z pořadatelů závodu Jakub Šigut.

Online registrace běží na internetových stránkách akce do úterý 27. září. "Registrovat se lze jako jednotlivec nebo tří až pětičlenný tým. Každý registrovaný účastník se může těšit na účastnickou medaili, dárky od sponzorů, jídlo a pití dle výběru a vítězové pak na hodnotné ceny," dodal Šigut.

Hokejisté Znojma budou hlavními favority druhé ligy.
Atraktivní druhá liga na jihu Moravy: Hlavní tahák jsou Orli, Vyškov chce střed

Pořadatelé rozdělili překážky do dvou skupin - bez a s penalizací. "Za nesplnění překážky bude následovat trest, bez jehož splnění nebude možné pokračovat na další překážku. Překážku bez penalizace lze překonat více pokusy, znamená to tedy, že tento typ překážky opakujete. Penalizované překážky jsou označeny penalizační cedulkou. Je tedy nutné překonat tento typ překážky hned napoprvé," uzavřel Šigut.

Fotbalisté Znojma (modří) remizovali doma v rámci 7. kola MSFL s týmem Kvítkovic 1:1.
Úlet trenéra v MSFL! Hráče soupeře povalil k zemi. Nedělá se to, zuří hosté

Loňský druhý ročník ovládl Lukáš Novák s časem 36:26 v kategorii Elite. Mezi ženami ve skupině se stejným označením excelovala Vendula Soukupová výkonem 46:59.