První volejbalový turnaj letošního Vranovského léta už zná své vítěze. Tentokrát smečím nad vysokou sítí dominovaly týmy z Moravy. V klání juniorů zvítězilo Velké Meziříčí a mezi juniorkami KP Brno.

Pátý ročník mezinárodního turnaje mládeže přilákal na pláž Vranovské přehrady přes tři sta padesát aktivních volejbalistů z řad juniorů a juniorek. Letošní ročník byl opět rekordní. Zúčastnilo se ho celkem sedmatřicet týmů nejen z České republiky.

„Jsme rádi, že jsme nakonec dosáhli takového čísla. Oproti loňsku je týmů zase více, ale pořád se dá mluvit o pohodovém turnaji, co se organizace týče. Není to takový zápřah jako hlavní turnaj mužů a žen,“ pronesl evidentně spokojený hlavní organizátor Jiří Bílek.

Po oba dva dny, kdy se turnaj konal, se mladí hráči prali nejen se svými kvalitními soupeři, ale i tropickým počasím. To hráčům připravilo i základní kámen pro dobrou kulisu. Hřejivé sluníčko totiž přilákalo na pláž Vranovské přehrady pěknou řádku fanoušků.

A ti ve finálových bitvách sledovali opravdu prvotřídní volejbal, o kterém se mluvilo již dávno před turnajem.

„Doufáme, že se bude na co koukat. Turnaje se totiž zúčastní několik extraligových týmů a nebudou v něm chybět ani čeští reprezentanti,“ avizoval už před turnajem Bílek.

A opravdu. Zejména finálový duel mužské části turnaje byl tou nejlepší reklamou pro český mládežnický volejbal. Zápas mezi Velkým Meziříčím a CZU Praha dospěl až do tie-breaku, ve kterém o svém vítězství rozhodl právě moravský celek.

Ve finále juniorek si počínal favorit celého turnaje suverénně. KP Brno porazilo Přerov 2:0 na sety a splnilo si úlohu lídra.

„Byl to příjemně strávený víkend. Naše úloha na turnaji byla jasná, i když to zní dost nabubřele. Holky jsou šestinásobné mistryně republiky a my chceme vyhrát každý zápas, s každým soupeřem a v jakémkoli prostředí. To jsme nakonec o víkendu splnili do puntíku,“ nechal se slyšet trenér KP Brno a juniorské reprezentace Aleš Novák.

Individuální ocenění si pak odnesli hráči vítězných družstev. Nejlepším hráčem turnaje se stal Jan Kučera z Velkého Meziříčí a nejlepší hráčkou byla zvolena Jana Vitoulová z KP Brno.

Turnaj juniorů

1. Velké Meziříčí

2. CZU Praha

3. Volejbal Brno

Turnaj juniorek

1. KP Brno

2. Přerov

3. Nový Jičín