Téměř ideální počasí pro běhání vyšlo účastníkům Pohoda Runu v Únanově. "Podmínky byly optimální. Nepršelo, bylo pod mrakem, běželo se dobře. Ještě mohlo být trochu tepleji, ale člověk se zahřeje," uvedl sportovec Vojtěch Čabala.

Předposlední dubnovou sobotou jich do areálu místního koupaliště dorazilo přes sto. Hlavní trasu o délce těsně nad deset kilometrů absolvovalo čtyřicet z nich.

Okruh vedoucí hlavně po lesních cestách zaběhl nejrychleji Vojtěch Čabala z oddílu Rabbits Znojmo, když cílovou pásku proťal v čase 35:48. Druhý skončil jeho týmový kolega Ondřej Šrámek s časem 38:45, bronz bral Jaroslav Chudoba výkonem 38:46.

Mezi ženami dorazila do cíle první Shannon Sivila v čase 45:11. Stříbro urvala Radka Urbánková časem 47:53. Na třetí příčce skončila Blanka Střížová s výkonem 51:37.