„Pro všechny to bylo nesmírně náročné. Od třináctého října jsme byli s reprezentací na vysokohorském soustředění a přijeli jsme v pátek. Hned o víkendu nás čekaly závody v Jihlavě, takže o výsledky tam ani moc nešlo,“ začal trenér znojemských plavců a reprezentace Jiří Kyněra.

Náročný program museli skousnout hlavně Ondřej Čermák a Veronika Kolníková. Oba končili ve svých startech těsně pod stupni vítězů. „Chtěli jet, ale bylo jasné, že výsledky neudělají. Na horách totiž dostali pěkně do těla,“ dodal Kyněra.

Na závodech v Jihlavě absentoval Michal Rubáček. „Potřeboval jsem si odpočinout, bylo toho hodně. Necítil jsem se úplně zregenerovaný, takže jsem závody raději vypustil,“ dodal Michal Rubáček.

Nejlepším plavcem se tak stal Marek Polach, který si doplaval pro bronzovou medaili na motýlkové dvoustovce. K tomu přidal další tři umístění v nejlepší desítce.

Znojemské závodníky čeká už o víkendu jeden z vrcholů podzimní sezony. Připravuje se Velká cena města Znojma. „S přípravami už finišujeme. Do počtu závodníků nebude Velká cena nijak závratná, zato co se týče kvality, bude to slušné. Přijedou plavci nejen od nás, ale i z Rakouska,“ prozradil Kyněra.

Právě na znojemském mítinku budou někteří domácí závodníci ladit formu k prosincovému evropskému šampionátu, který se koná v polském Štětíně. „Změnil jsem pár věcí a sám jsem zvědav, jak to bude v bazénu vypadat. Myslím si, že mám konečně na to, dostat se na časy, které jsem plaval v rychlých plavkách. To by mě mělo řadit mezi evropskou elitu. Chci si vyplavat účast ve finále,“ zdůraznil Rubáček.

JAROSLAV ŠULA
MARTIN ANDRLE