„Na akci jsme dostali pozvání, ve kterém nás oslovili pořadatelé s tím, že jsme v loňském roce vyhráli v kategorii jedenáctiletých turnaj ve Švédsku v Göteborgu a pak v létě Prague Games. Jsou to dva nejvýznamnější turnaje v roce,“ přiblížil znojemský trenér Jan Šťastník.

Na tuto v podstatě olympiádu pro děti a mládež nepojede ale jen jeden tým. „Tým jedenáctiletých chlapců je už letos o rok starší a bude startovat v nejnižší kategorii do třinácti let. Nevyplatilo by se nám, aby tam jel jen jeden tým, proto jsme s organizátory dohodli, že obsadíme i zbývající kategorie do patnácti a sedmnácti let. Jsou to jen chlapecké kategorie, dívčí florbal není do her zařazen,“ doplnil trenér.

Trenér Volejbalového klubu Znojmo-Přímětice Mario Zelený.
Trenér Zelený o mistrovském titulu: Z úspěchu mohou kluci čerpat, když se nedaří

Znojemští florbalisté očekávají na hrách úspěch. „Cíle si můžeme dávat nejvyšší. Domnívám se, že bychom v každé kategorii mohli dovézt medaile. Florbal je rozvinutý zejména v zemích jako Švédsko, Finsko, Dánsko, Norsko, Švýcarsko, Česko. To jsou takové top země. Na těchto hrách budou startovat domácí Rakušané, Maďaři, Slovinci, Němci a Francie. Je to pro mě taková florbalová exotika a pro naše děti to bude zase něco jiného. Moc často se se soupeři z těchto zemí nepotkáváme,“ sdělil Šťastník.

United World Games lze přeložit jako Spojené světové hry. Účastní se jich více jak tisíc mladých lidí ze čtyřiceti zemí z celého světa a za ně startuje kolem šesti set týmů.

Čtyři dny trvající akce nabízí tyto sporty: basketbal, lední hokej, fotbal, házená, atletika, orientační běh, rugby, plavání, tenis, florbal, volejbal, lední hokej a curling. Pořadatelem akce je dobročinná organizace United World a oficiálním partnerem je UNESCO.

Facebookové stránky města Znojma. Ilustrační foto.
Facebook Znojma? Nejlepší v zemi, tvrdí odborníci. Stránku sleduje 24 tisíc lidí