Mělo to být utkání, které ukáže znojemským korfbalistům, jak na tom jsou. Jenže na zápas Ligy mistrů s belgickými šampiony budou muset Modří sloni hodně rychle zapomenout. Boeckenberg totiž Znojmu pěkně naložil. Po utkání svítilo na světelné tabuli skóre 29:6 z pohledu českého soupeře.

Už od úvodu utkání dával belgický celek jasně najevo, kdo bude v utkání diktovat tempo. Od první minuty si totiž znojemský soupeř postupně vypracovával náskok a jihomoravský celek na to jen těžko reagoval.

Patnáct košů

O všem pak hovoří skóre po půl hodině hry. Po úvodním poločase totiž Boeckenberg vedl 15:1, když jediný čestný zásah měl na svědomí Karel Pařízek.
„Soupeř nás přejel ve všech činnostech. Nevím, co k tomu říct. Tohle snad ani nepotřebuje komentář. Každý si o tom udělá obrázek sám,“ nechtělo se vůbec mluvit zklamanému znojemskému trenérovi Martinovi Žákovi.

Všem tak bylo jasné, že otočit utkání by bylo jako zdolat osmitisícovku během jednoho dne. O velký náskok Belgičanů v prvním poločase se postaral zejména Davor Duronjič, který se v první části prosadil hned pětkrát.

Druhý poločas se odehrával podle podobného scénáře. Jen s tím rozdílem, že soupeř skóroval oproti prvnímu pouze čtrnáctkrát a Znojmo dokázalo vstřelit alespoň pět košů. Nejlepším znojemským střelcem se pak stal Jiří Podzemský, který zaznamenal dvě přesné trefy.

„Byli prostě jednoznačně lepší. Já můžu hráče pochválit jen za předvedenou bojovnost, naopak střelbu jsme měli na bodu mrazu,“ uzavřel Žák.

V dalším utkání se Znojmo představí proti ruskému celku Orel OSTU, jenž v prvním zápase deklasoval německý Adler Rauxel 22:9.

„Tohle utkání bude pro nás klíčové. Až teď nám turnaj začíná a my jsme rozhodnutí se porvat o medaile. Jiný výsledek než vítězný by nás o ně připravil,“ prohlásil autor dvou košů v prvním utkání Jiří Podzemský.