Další podnik středoevropského poháru superbiků AlpeAdria byl bez účasti znojemského jezdce Zdeňka Brabce. Ten místo toho, aby ladil formu na závěrečný podnik domácího šampionátu, řeší velké problémy se svým speciálem.

Průběžně první jezdec Mistrovství České republiky superbiků zažívá bezpochyby jednu ze svých nejlepších sezon. Už v prvních letošních závodech dával všem svým soupeřům najevo, že se s ním musí počítat. A když v jednom ze závodů nedojel jeho největší konkurent Marek Čihák, katapultoval se Brabec do čela šampionátu, na kterém se teď zuby nehty drží.

Ale v posledním závodě potkala Brabce nemilá věc. Sériový motor jeho speciálu přestal během závodu v Mostě fungovat. „Z motoru začaly vycházet strašlivé zvuky. Nakonec mi úplně odešel. Naštěstí jsem stačil zajet jeden čas, který mi stačil k tomu, abych se v Mostě do závodu kvalifikoval,“ popsal technické trable s motocyklem Zdeněk Brabec.

Poté začaly závody s časem. Celý tým znojemského jezdce musel vyměnit motor, namontoval speciální laděný, který nebyl zajetý a vyzkoušený.
Přesto to Brabcovi vyšlo. V Mostě dojel tak, aby si udržel aktuálně první pozici, ale dalšího závodu v chorvatské Rijece se už znojemský závodník nezúčastnil.

„V rámci středoevropského poháru AlpeAdria se jezdí závody, které jsou započítávány do Mistrovství České republiky a závody, které tam započítávány nejsou. A právě Rijeka do nich nepatří, takže jsme se vzhledem k mému postavení v domácím šampionátu rozhodli závod neabsolvovat,“ vysvětlil svou absenci na dalším podniku Brabec.

Před posledním závodem Mistrovství České republiky, který se jede na začátku září v Maďarsku, je tak program znojemského jezdce jasný.
„Během srpnové přestávky provedeme kompletní repasi motoru a celého podvozku. Před posledním závodem se ještě zúčastním pár tréninků na Pannoniaringu a brněnském okruhu, kde chceme řádně vyzkoušet a doladit techniku právě na rozhodující závod sezony,“ dodal znojemský závodník.

A cíl zní jasně. „Musím udělat vše pro to, abych v posledním závodě dojel na takovém místě, které mi zaručí dostatečný bodový zisk a pojistí mi první místo v Mistrovství České republiky,“ stroze, ale výstižně vyčíslil své plány Brabec.