Závody zahrnovaly pět kategorií a jezdci absolvovali dvě jízdy, ze kterých pak vzešel celkový vítěz. Na startu byli závodníci nejen z Česka, ale také ze Slovenska a Rakouska.

Nejdříve se představili jezdci na čtyřkolkách a po nich následovali závodníci v jednotlivých kategoriích na motorkách. V nejprestižnější z nich nazvané S1 Profi vyhrál zkušený jezdec Tomáš Trávníček, který porazil Pavla Kejmara, jenž se na rozdíl od Trávníčka účastní seriálu závodů mistrovství světa.

„Trať mi sedla, ale byl jsem pomalejší než Trávníček. Navíc jsem ve druhém kole spadl a pak jsem se dostával dopředu ze čtrnáctého místa," přiblížila hvězda hrušovanského závodu Pavel Kejmar, který je v průběžném pořadí mistrovství světa na devátém místě.

V Hrušovanech závodil už vloni. „Zdejší trať je zajímavá tím, že se jede v centru města. Je to velmi atraktivní pro diváky. Jinde bývají tratě někde bokem," porovnal.  Trasa závodu je svým umístěním zcela ojedinělá v celé Evropě.

Jezdci startovali z hrušovanského  náměstí Míru, odkud zamířili k zámku, kde se změnila asfaltová trať na hliněnou. Poté znovu jeli na náměstí, kde absolvovali dřevěný skok. Celý okruh měřil 1,3 kilometru. Závodníkům se počítalo, kdo ujede nejvíce kol ve stanoveném časovém limitu.

Kromě samotných závodů mohli návštěvníci zhlédnout i doprovodný program. V poledne je čekala streetfight show a celou akci uzavíral večerní koncert skupiny Trajekt.  Po celý den se také konaly vyhlídkové lety vrtulníkem.

„Akci navštívilo kolem tří tisíc lidí a na startu se  představilo celkem pětaosmdesát závodníků," vypočetl hlavní pořadatel Tomáš Ševčík. I přes úmorné vedro tak byl o hrušovanskou akci velký zájem.