Sportovce při letošním ročníku trápilo hlavně větrné počasí. „Běželo se mi celkem dobře. Až na protivítr na přímětickém kopci,“ zhodnotil po doběhu jeden z účastníků Martin Vajčner.

Pozitivně vnímal atmosféru závodu i další běžec Jan Murník. „Jednalo se o perfektně zorganizované klání,“ těšilo Murníka.

Vánoční běh absolvují každoročně jak profi běžci, tak i amatérští sportovci. „Je to výborná možnost, jak se potkat se známými a poklábosit o předešlém svátečním dni i o celém sportovním roce. Baví mě skvělá rodinná atmosféra i trasa. I když letošní ročník byl náročnější, protože opravdu dost foukalo,“ pronesl s úsměvem Jan Murník.

Vasil Ducár
Ducár se těší na vyprodanou O2 arenu. Nastoupí před bitvou rapperů

Ještě před samotným startem hlavního závodu proběhla dražba dresu, jejíž výtěžek putoval na dobrovolnické centrum charitativní organizace ADRA. „Tričko oddílu Rabbits Znojmo jsme vydražili za pět tisíc korun. Jeho držitelem se stal pan Václav Šalamoun z firmy JVS,“ zmínila hlavní organizátorka Vánočního běhu Ida Holíková.

Nejrychleji celou trať zaběhl Lukáš Soural z Brna za 36 minut a 10 sekund. Těsně za ním se ztrátou pouze jedenáct sekund doběhl nejlepší domácí borec Vojtěch Čabala. Třetí příčka pak připadla Zdeňku Hnicovi z Pacova s časem 36:28.

Na závěr adventu vystoupila v Polné skupina Novus Origo s ohňovou show.
OBRAZEM: Znojemští florbalisté uspěli poprvé pod novým trenérem Virglem

Nejúspěšnější mezi něžným pohlavím pak byla reprezentantka TJ Spartak Třebíč Nikola Procházková, zaběhnuvše trasu za 44:36. Druhá mezi ženami skončila Lucie Vaverová s časem 45:12 a bronz brala domácí Soňa Švestková s časem 45:33.