Nevšední florbalový večer se vydařil jen na půl. Znojemský klub si pro své fanoušky připravil speciální Vánoční utkání. Partnerem zápasu byl Znojemský městský pivovar. Celý večer se uskutečnil v duchu Vánoc, nechyběl vánoční stromeček, dárky a také Santa Claus. Nakonec dorazilo do znojemské sportovní haly 348 diváků a rozdalo se čtyřiadvacet dárků.

Zápas odstartoval hodně zostra. Po třech minutách byly k vidění dvě šance na obou stranách, ale vždy vyšli ze souboje vítězně brankáři. V deváté minutě se po individuální akci dostal do zakončení Filip Horák, jenž obešel dva protihráče a nestačil jen na ostravského gólmana Štěpána Laju.

Následovaly příležitosti na obou stranách palubovky. Nejprve zaměstnali defenzívu Ostravy Petr Čihal s Pavlem Palátem. Vzápětí po chybě Martina Pánka zasahoval znojemský brankář Jiří Skácelík proti pokusu Patrika Šimíčka. V posledních sekundách první třetiny ještě cinkla tyčka znojemské branky.

Prvního gólu se tak dočkali diváci až ve druhé části. Ve čtyřiadvacáté minutě poslal hostující tým do vedení Jan Daniš. Ten si počkal až Skácelík po zákroku upadne na zem a přeloboval jej. Za necelou minutu vedla Ostrava již o dvě branky. Jakub Mendrek si zkušeně pohrál se znojemským brankářem.

Znojemskému týmu dělal veliké problémy brankář Ostravy Laja, který svojí neprůstřelnost držel až do pětatřicáté minuty. Po souhře s Čihalem snižoval na rozdíl jediné branky Horák. „Podali jsme týmový výkon, který podtrhnul perfektně chytající Laja. Bereme zasloužené tři body,“ poznamenal ostravský kouč Robert Segeťa.

Znojmo se díky tomu dostalo opět do hry a začalo být aktivnějším týmem. Po střele Tomáše Kuchariče zazvonila tyčka. Studenou sprchou tak bylo navýšení vedení hostů devět sekund před koncem druhé třetiny.

Ve třetí části Znojemští snížili zásluhou Čihala. Vítr z plachet vzal domácím vyloučením Martin Šindelář, tým Znojma se tak již nedostal ani ke hře bez brankáře a prohrál 2:3. „Opatrné utkaní, na kterém se projevilo, že šlo o dost. Rozhodly maličkosti, udělali jsme chyby, které soupeř uměl potrestat. Bohužel jsme také často faulovali,“ prozradil trenér Znojma Jan Šťastník.

TJ Znojmo LAUFEN CZ – FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA 2:3 (0:0, 1:3, 1:0)
Branky: 35. Horák, 52. Čihal – 24. Daniš, 24. Mendrek, 40. Miške.
Rozhodčí: Svrček – Waliczko. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 348.
Znojmo: Skácelík (Hándl) – Horák, Krejčíř, V. Procházka, Pánek, Martinek, Daberger, Kriš – Salava, Palát, Čihal, J. Procházka, Sláma, Kučera, Juříček, Šindelář, Kucharič.