Jak dlouho se boxu a bojovým sportům věnujete?
Bojovým sportům se věnuji zhruba tři roky. Vždycky mě to na tuhle stranu, k tomuto sportu táhlo. Jsem rád, že v dnešní době jsou takové podmínky, že se to dá dělat doslova kdekoli.

Takže jste tohle sportovní odvětví vyhledával?
Jak jsem řekl, vždy mě druh těchto sportů zajímal. Ve Znojmě v té době žádný podobný klub nebyl, pouze box, a ten mě nějak minul. Takže když jsem nastoupil na vysokou školu v Brně, měl jsem možnost začít tam trénovat.

Přeci jenom se bojovým sportům nevěnujete moc dlouho. Jaké jsou vaše úspěchy?
Dosavadní bilance v muay thai jsou čtyři zápasy a čtyři výhry, jedna navíc před limitem. V klasickém boxu jsem absolvoval tři mistráky, tady jsem taky všechny vyhrál.

Co se týče boxu, tak se v polovině března představíte domácímu publiku. Těšíte se?
Těším se moc, bude to určitě příjemné mít podporu domácího publika. Nechtěl bych snižovat úroveň dosavadních zápasů, ale myslím, že až teprve toto kolo první ligy ve Znojmě bude opravdu těžké. Zatím jsem neměl tak dobré soupeře.

O víkendu jste se neúčastnil jenom turnaje v boxu, ale i v thajském boxu…
Jde o amatérské mistrovství republiky, které je rozděleno do osmi kol. Teď v Olomouci proběhlo další. Za výhry se získávají body a na konci června se dva nejlepší bojovníci postaví ve finále proti sobě. Zatím to vypadá, že bych tam mohl být.

Jak moc velký rozdíl je mezi thajským boxem a tím klasickým?
Myslím si, že hlavně v tvrdosti. Thajský box je díky kopům, klinčům a kolenům fyzicky náročnější a tvrdší. Klasický box je spíše techničtější.

Ke kterému odvětví více inklinujete?
Baví mě obě. Rád bych vítězil jak v boxu, tak i v thajském boxu. Snažím se ale učit i další bojová umění. Nechci zůstat pouze u těchto dvou.

Ve Znojmě funguje nějaký klub thajského boxu?
Díky studiu v Brně trénuji přes týden tam. Nedávno se ve Znojmě otevřel nový klub Valetudo RK Znojmo, a tak mám nyní možnost trénovat i zde.

A co plány do budoucna?
Hlavně bych si chtěl jednotlivé zápasy užívat. Jít od jednoho ke druhému a urvat co nejvíce vítězství. To, co bude za rok, se teprve uvidí. Nemá cenu předbíhat.