První série volejbalových klání v rámci letošního Vranovského léta zná vítěze. Volejbalový turnaj smíšených družstev, kterého se zúčastnilo na 57 týmů z celé země, ovládl o uplynulém víkendu tým KIA Znojmo. Ten si po napínavém a vyrovnaném finálovém duelu vybojoval nakonec zlatou příčku výhrou 2:0 nad týmem Báry Fabiánové Nebreč, složeného z hráčů Zlína, Vsetína, Valašského Meziříčí a Prahy.

„Ze svého týmu mám radost, za celý turnaj jsme ztratili pouze jediný set, a to s Prašť jak uhoď," byl spokojen kapitán vítězného týmu KIA Znojmo Filip Hanák, jinak hráč druholigových Palkovic.

O třetí a čtvrté místo hrála družstva Pikador v sukních a Sancho Pancha. Zvítězil tým Gáby Andrýskové Pikador v sukních, který se s menší obměnou vyvinul z loňských vítězů Rumídci.

Kromě vítězů KIA Znojmo reprezentovaly Znojemsko také týmy Orel Mramotice, Nemovitost Servis Happíci či tým s názvem Veselý Bílek.

Mezi známá jména uplynulého turnaje patřil například Roman Németh, hráč extraligového Prešova či letošní mistr republiky Petr Michalovič. Nejlepší hráčkou se stala bývalá hráčka tureckého Eregli Šárka Barborková, která si na přehradě zahrála s týmem Nebreč. Nejlepším hráčem vyhlásili pořadatelé Petra Michalkoviče.

Již 44. ročník Vranovského léta provázely ideální volejbalové podmínky. „Pěkné počasí je základ. Pro koupání by mohlo být líp, ale na volejbal to bylo super," zhodnotil jeden z organizátorů akce Jiří Bílek.

Spolu s pořadatelem Martinem Veselým měl Bílek z průběhu turnaje radost. „Při přípravách na letošní ročník nenastal žádný problém. Na příští rok pak chystáme rozšíření hřišť, aby se nemuselo odcházet na vedlejší stanoviště. Již jsme to rozměřovali s majitelem zdejšího kempu a je velmi pravděpodobné, že se to stane," doplnil Bílek.

Nadcházející víkend přinese na pláži vranovské přehrady nohejbalový turnaj a série klání Vranovského léta pak o posledním červencovém víkendu vyvrcholí volejbalovým turnajem mužů a žen.

Známý volejbalový turnaj Vranovské léto se letos koná již po čtyřiačtyřicáté. Zakladatel Bohumír Bílek již před časem předal pomyslné žezlo svému synovi Jiřímu Bílkovi, který populární letní akci organizuje společně s Martinem Veselým.