MUŽI 2. LIGA:VK Pegas Znojmo TJ Sokol Střelice 1:3 (18,-23,-21,-19) / 2:3 (-26,12,23,-28,-11)

Kvalitním servisem a dobře připravenou obranou se podařilo znojemskému týmu hned na začátku prvního utkání bodově odskočit svému soupeři ze Střelic. Ten se ale po prohrané sadě zvedl a další tři sety pohodlně vyhrál.

Znojmo do druhého zápasu mírně obměnilo sestavu. Velice dobře se mu dařilo ve druhém a třetím setu, které znojemští muži vyhráli. V dramatické koncovce čtvrtého setu byli šťastnější hosté a zvítězili 30:28. Tie-break si už hosté pohlídali a zápas ukončili razantním útokem jejich nejlepšího hráče na postu univerzála.

Sestava VK Pegas Znojmo: nahrávači Petr Pokorný a Jiří Vocilka, univerzál Jan Plaček, smečaři Jiří Koukal, Radek Chýla a Marek Leikep, blokaři Adam Řezanina, Lukáš Stehlík a Petr Vocilka a libero Pavel Chaloupecký.

ŽENY 2. LIGA:TJ Sokol Česká Třebová VK Pegas Znojmo 3:0 (22,19,17) / 3:0 (22,12,22).

Ženy nestačily na Českou Třebovou a připsaly si letošní sedmnáctou prohru z dvaadvaceti utkání.

JUNIOŘI 1. LIGA:VK Pegas Znojmo TJ Nivnice 3:0 (7,11,23) / 3:0 (12,8,14)

Junioři si drží skvělé třetí místo. Oproti ostatním týmům mají odehrané o dvě utkání méně.

JUNIORKY 1. LIGA:ŠSK při Gymnáziu Šlapanice VK Pegas Znojmo 3:0 (14,22,11) / 3:0 (10,21,21).

V utkáních už znojemským juniorkám o nic nešlo. Do nadstavbové šestičlenné skupiny o udržení si přinesou osmnáct bodů a zahájí ji na druhém místě. Do Šlapanic tak odjelo torzo týmu juniorek doplněné dvěma žákyněmi. „Předváděná hra byla na naše možnosti docela dobrá. V několika setech se nám dařilo soupeřky hodně potrápit, a dokonce jsme se dostaly i vícekrát do vedení, které jsme ztratily až v koncovkách," hodnotila trenérka Dana Jalůvková.

KADETKY 1. LIGA:PSK Pegas Znojmo SK UP Olomouc 2:3 (20,-21,21,-18,-10) / 3:2 (19,-21,20,-19,11).

S výbornou a dobře organizovanou hrou podpořenou slušným příjmem vstoupily znojemské kadetky do zápasu s Olomoucí. Dva prohrané sety z pěti byly zaviněny horším servisem a chybami v útocích. Závěrečný tie-break zvládla Olomouc lépe a po vedení 11:5 set i celé utkání vyhrála.

I ve druhém utkání rozhodoval až tie-break, který se tentokrát vydařil lépe znojemskému družstvu. Na závěr základní části 1. ligy kadetek tak Znojmačky zaslouženě vybojovaly premiérově vítězství. „Velmi dobře přihrávaly i útočily smečařky Helča Leischnerová a Anet Weidenthalerová. Úspěšně si v obraně na síti vedly blokařky Vaness Veithová a Anička Klašková. Ta byla navíc nejvíce bodující hráčkou našeho týmu a po zásluze jsem ji vyhlásil nejlepší hráčkou," vyzdvihl znojemský trenér Martin Gallus.

ŽÁCI C A ŽÁKYNĚ C POHÁR 7. TŘÍD:Týmy žáků a žákyň VK Pegas Znojmo C se tentokrát potkaly ve stejné druhé skupině poháru. Žákyně zaznamenaly obrovský úspěch, kdy porazily 2:0 nejen kluky ze stejného klubu, ale i chlapecký tým z brněnské ZŠ Vejrostova a holky ze ZŠ Novolíšeňská. Suverénně vyhrály skupinu a postoupily pro další turnaj do první čtverky. „Celý tým hrál velmi soustředěně a odvážně, navíc nám hodně pomohly hráčky áčka žákyň Vaness Veithová a Sarča Luskačová," pochválila trenérka znojemských žákyň Lenka Pavlíková.

Naopak chlapci tento turnaj nezvládli. Po třech prohrách skončili poslední a sestoupili do třetí čtverky.

ŽÁKYNĚ C KP ML. ŽÁKYŇ OLOMOUC:Druhá polovina týmu C dívek cestovala do Přerova. Zde porazily Olomouc B 2:0 a Uničov 2:1. Naopak prohrály s Přerovem A i B 0:2. To ovšem stačilo na třetí místo a udržení se v první skupině Olomouckého kraje mladších žákyň. Nejlepší hráčkou byla podle trenéra Maria Zeleného kapitánka Verča Šteflová.