„Byly to super závody, jsem nadšená ze svých výsledků. Domů jsem přinesla pět zlatých a tři osobáky. Určitě mi pomohlo domácí prostředí a také týden odpočinku po náročném soustředění,“ hlásila hvězda plaveckého mítinku Veronika Kolníková.

Kdo neodcházel s úsměvy na rtech byla domácí jednička Michal Rubáček. „Nadšený z toho zrovna moc nejsem. Hlavně tedy z dosažených časů. Byly to první závody po dlouhé době a věřím, že se do toho dostanu. Mám jasnou představu, jak by to mělo vypadat za měsíc na evropském šampionátu. Nic jiného mě momentálně nezajímá,“ zdůraznil držitel tří zlatých a jedné bronzové Michal Rubáček.

Třetí místo obsadil v závodě na dvě stě metrů volný způsob, který byl už s předstihem pasován do role nejprestižnějšího.

„Bylo to opravdu našlapané a šlo vidět, že v konkurenci se daří přibližovat dobrým časům. V ostatních závodech mě nikdo moc dopředu netlačil,“ naznačil Rubáček nevýhody menšího počtu startujících.

Úroveň Velké ceny města Znojma si naopak pochvalovali Rakušané. „Byly to solidní závody. Nebylo tu moc plavců, ale zato kvalita,“ dodal rakouský plavec Felix Auböck.

Spokojení trenéři

Spokojenost panovala i u znojemských trenérů. „Určitě závody hodnotím pozitivně. Vyhráli jsme v soutěži družstev, získali spoustu medailí a někteří zaplavali opravdu dobré časy. Hlavně výkonů Veroniky Kolníkové si nesmírně cením,“ pochválil Kyněra.

Znojemským plavcům teď začne hodně náročný program. Příští víkend je čeká Velká cena města Brno a poté otevřená rakouská kvalifikace.

„Už bylo na čase. Do teď jsme jenom trénovali a to nikoho moc nebaví. Závody, to je to, proč se plavání věnujeme. Hlavně příští víkend v Brně to bude něco. Jsou to vyhlášené závody, takže tam bude spousta plavců a obrovská konkurence,“ těší se Rubáček.

Znojemská cena ale nebyla jen o plavání. Stejně jako každý rok, i letos se volila mezi něžným pohlavím nejkrásnější závodnice. Po celý víkend tak měli závodníci oči na "šťopkách" a nakonec vybrali závodnici brněnské Komety. „Vítězkou volby Miss se stala Michaela Dvořáková z Brna,“ zakončil Kyněra.

Medailový výčet znojemských plavců:

Veronika Kolníková
1. 100 metrů znak, 1. 400 metrů polohový závod, 1. 50 metrů znak ženy, 1. 200 metrů polohový závod, 1. 200 metrů znak

Michal Rubáček

3. 200 metrů volný způsob, 1. 100 metrů polohový závod, 1. 50 metrů motýlek, 1. 100 metrů motýlek

Marek Polach

1. 200 metrů znak, 3. 400 metrů polohový závod, 2. 50 metrů znak, 2. 100 metrů znak, 3. 200 metrů polohový závod

Ondřej Čermák

2. 200 metrů volný způsob, 1. 200 metrů motýlek, 1. 400 metrů volný způsob, 200 metrů polohový závod

Martin Havlík

3. 50 metrů motýlek, 2. 100 metrů motýlek

Radomír Zlámal

1. 1500 metrů volný způsob