Drsná muzika, divoké pády, ostré souboje. Prostě a jednoduše motokros na kolech. Tak se dá jednoduše charakterizovat vše, co bude v sobotu k vidění v Dobšicích.

Na tamní trati se rozjede třetí ročník finálového závodu Moravské fourcrossové ligy. „Účast v závodě mi potvrdil čerstvý stříbrný medailista ze světového šampionátu ve fourcrossu Jakub Říha, loňský celkový vítěz Marek Peško ze Slovenska a spousta dalších zvučných jmen, což zaručuje napínavé souboje a skvělou podívanou,“ pozval na atraktivní podívanou organizátor finálového klání Jan Antoš.

Dobšická trať oproti loňsku nedoznala větších změn. Profil tak zůstal téměř beze změn.

„Nechtěl jsem se pouštět do změn, když nevím, jak to s pozemkem, kde trať stojí, bude příští rok. V organizaci se velké změny také nekonaly,“ dodal Antoš.

Znojmo bude mít na domácím závodě početné zastoupení svých jezdců. Velké naděje se vkládají do mladičkého Jiřího Brücka, jenž pojede v kategorii jezdců do šestnácti let. Mezi dospělými se pak představí Tomáš Krčál, Jan Antoš, Michal Štancl nebo specialista na sjezd Richard Sýkora.

„Do Znojma se každý rok velmi těším. Dobře připravená trať, zázemí a atmosféra na trati dělá závod hodně atraktivní. Hlavně aby vyšlo počasí a přijela spousta závodníků,“ nechal se slyšet druhý muž loňského závodu Stanislav Michal.
Sobotní dobšický závod odstartuje v devět hodin ráno volnými tréninky.

08:30 – prezentace závodníků
09:00 – volný trénink
10:30 – trénink se startovním zařízením
12:00 – kvalifikace
13:30 – start závodu
19:30 – vyhlášení výsledků v klubu GoGo