Vinařská 50 Author Znovín Cup, jak zní celý název akce, byla v průběhu května přesunuta na prvního srpna. Sponzoři však odstoupili od smluv a týmu pod vedením hlavního organizátora Jana Valy se i přes maximální snahu nepodařilo sehnat dostatečné finance pro pořádání závodu.

Fotbalisté Jevišovic/Mikulovic (v modrém) porazili ve třetím kole Region Cupu celek Hostimi 3:2.
Fotbalisté Jevišovic vyzráli horkou jehlou nad Hostimí a vyhráli Region Cup

Proto byl zrušen i náhradní srpnový termín. „Dvaadvacátý ročník se pojede až za rok, šestadvacátého června 2021. Navíc nám uteklo příliš mnoho času,“ sdělil Vala na webu Vinařské 50. Přihlášených bylo prozatím na šest stovek závodníků. Startovné jim už organizátoři začali vracet.

Alespoň symbolicky vyrazil na trať závodu o uplynulé sobotě Václav Zoul z Rousínova. „Stejně jsem hodil kolo na střechu a vyrazil sto kilometrů směr Šatov! I když neoficiálně, tak jsem na trať zajel,“ uvedl Zoul na sociální síti. Zpráva nepotěšila ani Jaroslava Hrkalíka. „Mé závodní srdce pláče,“ mrzelo cyklistu z Buchlovic.

Sedmnáct dětí, které navštěvovaly v uplynulém školním roce šachový kroužek v Hodonicích, zakončilo poslední červnovou středu sezonu. Utkaly se v oddílovém klání. Foto: František Šimík
Hodoničtí šachisté ukončili sezonu. Poslední turnaj ovládla Kružíková

Loňskou Vinařskou 50 ovládl Jan Strož, když trať o délce zhruba padesáti kilometrů zajel za 1:32:26. Mezi ženami skončila první Klára Pavelková s časem 1:45:54.