„Od mladých byla konkurence, ale nahrály mi povětrnostní podmínky. Jednotlivci neměli šanci, kdyby chtěli ujíždět. Tři čtvrtě trati foukal protivítr, tak jsem se schoval a šetřil síly až do závěru," popsal Mlynář.

Mlynář je živoucí legendou Vinařské padesátky a pořadatelé ho rádi znovu přivítají. „Je to obdivuhodné, že zase vyhrál. Kdyby vyhrával ještě deset let, tak z něj budeme mít radost, protože je příkladem pro ostatní, že je možno si udržet vynikající výkonnost po dlouhou dobu," vysekl poklonu vítězi ředitel závodu Jan Vala.

V první desítce skončila hned čtveřice juniorských cyklistů. Nejrychlejší byl Matěj Průdek, jehož sestra Barbora byla nejen nejlepší juniorkou, ale vyhrála absolutně mezi ženami. Průdek za vítězem zaostal o pouhou vteřinu. V rozmezí jedné minuty dojelo do cíle patnáct závodníků a o předních pozicích rozhodly zkušenosti závodníků.

Druhé místo obsadil znojemský Jiří Mikulášek, který je stejně jako Mlynář ročník narození 1976. „Vyhrál nejlepší. Byl v cíli o trošku dřív, už se to nedalo stihnout. Dojezd v cíli je docela složitý," přiblížil stříbrný znojemský cyklista.

Úspěchu se dočkal Mikulášek v týmové soutěži, kterou vyhrálo jeho mužstvo Cyklo team Mikulášek. „Byl to náš cíl vyhrát týmovou soutěž, jsem maximálně spokojený. Celý závod jsme byli ve třech vepředu, takticky jsme si to pohlídali," dodal Mikulášek.

Šatovský závod je vyhledávaným podnikem pro cyklistické nadšence a jejich rodiny. „Jezdíme sem celá rodina už několik let. Závodí oba synové. Letos jel ale jen jeden. Je to pro nás výlet na celý den. Když jsme nemohli autem, tak jsme jezdili i vlakem. Dnes jsme se s manželkou prošli až na Heiliger Stein a fandili tam," sdělil Jiří Právce z Moravských Budějovic.

Absolutní pořadí:
1. Zdeněk Mlynář (roč. 1976) - Valtice - 1:36:39.7
2. Jiří Mikulášek (1976) - Cyklo team Mikulášek - 1:36:40.0
3. Milan Bachmann (1980) - CBASE - 1:36:40.4
4. Matěj Průdek (1997) - BIKE 2000 - 1:36:40.7
.
.
.
.
44. Barbora Průdková (1996) BIKE 2000 - 1:44:05.3

Zdroj: www.sportsoft.cz