První cyklisté přijeli na náměstí do Šatova už v sedm hodin ráno. Důvodem bylo obsadit co nejlepší místo před startem. Organizátoři akce pak nahlásili změnu trasy.

“V noci pršelo a museli jsme zvolit mokrou variantu, závodníci jeli po asfaltové silnici až do Nového Šaldorfa za plného provozu, pak navázali na klasickou trať,“ řekl organizátor trati Miroslav Kučera. „Původně jsme letos měli změnit trať zásadním způsobem kvůli opravě železnice ze Znojma do Šatova. Nakonec jsme alternativu nepoužili,“ dodal.

Vinařskou padesátku si letos vyzkoušely i děti. Trať projelo několik tatínků s cyklopřívěsem, ve kterém seděli i dvouletí účastníci. Nejhorší úsek byl podle všech závodníků ve vinicích u Konic.

Do cíle jako první za velkého potlesku přihlížejících lidí dorazil Petr Cirkl z klubu Velesport Valenta Pelhřimov. Náročnou trať zdolal za hodinu dvaatřicet minut. „Nejhorší bylo bahno ve vinicích. To se nabalovalo na kola, bylo to hrozný,“ prozradil svoje dojmy vítěz. Druhý skončil Radovan Kyjovský a třetí Milan Bachman.

Kolem čtrnácté hodiny pak do cíle dojel i jezdec na dresině Ivan Křivánek. Na kontě má několik rekordů a na svém starém dřevěném odrážedle vyrazil ze Šatova o několik hodin dřív než cyklisté. „Dnešní závod byl nejhorší, co jsem jel. Potřebuji hlavně asfaltové cesty a ten bahnitým terén ve vinicích, to bylo strašné. Padesátku už nepojedu,“ řekl vyčerpaný Křivánek.

OFICIÁLNÍ VÝSLEDKOVÉ LISTINY (ve formátu pdf):

- absolutní vítěz -

- týmy -

- kategorie -