Vrátil jste se do týmu Znojma z Rakouska. Co vás k tomu vedlo?
V první řadě je to zázemí klubu a kvalita tréninků. Dál pak úroveň ligy. Samozřejmě nebylo lehké se vrátit zpátky do Znojma za situace, ve které jsem se ocitl, ale pomohl mi Jakub Martinek a Honza Zerbst, což mě nalomilo. Jednání s vedením pokračovalo upřímně a vyústilo to v přestup zpět.

Za Znojmo jste odehrál už několik utkání, jak byste je hodnotil?
Hrál jsem své první zápasy v sezoně a nebylo to ideální, měl jsem za sebou jen pár tréninků. Ale v posledním utkání s Brnem jsem se už cítil mnohem lépe.

V posledním zápase jste to byl vy, kdo vyrovnával v semifinále Poháru. Jaká byla ta trefa a co vám v tu chvíli proběhlo hlavou?
Všechno se seběhlo strašně rychle. Parťák z útoku Tomáš Kucharič mi nahrál a já do toho praštil. Každá trefa potěší a hlavně zvedne sebevědomí.

V létě proběhly v týmu velké změny. Jak to s odstupem času vnímáte?
Vrátil jsem se do týmu, kde znám téměř všechny, takže to nebyla nějaká větší potíž. Navíc kluci mě vzali mezi sebe bez větších komplikací. A ke změnám? Skončili moji kamarádi a dobří spoluhráči, ale víc se k tomu nemá cenu vracet. Je to minulost a my se musíme dívat před sebe.

Loni se toho řešilo víc, proběhla i změna na lavičce. Nyní vše funguje jak má?
Problémy jsou vždycky od toho, aby se řešily, takže změny se daly čekat. Nakonec taky přišly. Jen doufám, že se všichni z té předešlé situace náležitě poučili a vše bude ku prospěchu týmu a reprezentaci města Znojma.

Jak vůbec hodnotíte první ligu?
Je to spíše sekaná. S tvrdostí máme občas potíže, zejména naši mladší spoluhráči. Ale musí se s tím poprat a projít si tím. Na druhou stranu se najde několik technických týmů, které chtějí hrát opravdový florbal.

Jaký máte cíl s ohledem na tuto sezonu?
Nic převratného od sebe neočekávám. Pokud mi vydrží zdraví, chci hrát co nejdéle a cítit důvěru. Samozřejmě ten největší hnací motor je být prospěšný týmu.

Na hřišti dostáváte zatím dost prostoru, vyhovuje vám to?
Komu by to nevyhovovalo. Člověk je v tempu, dostává se více do hry, střelby i kombinací. Každý ale dostává na hřišti tolik prostoru, kolik si zaslouží.

Co čekáte od dalších utkání?
Musíme sbírat zkušenosti, ale chceme hrát útočný a dynamický florbal, který bude bavit diváky. Je potřeba ještě sehrát jednotlivé formace, abychom byli na play off připraveni. Tam se ukáže, co doopravdy umíme.