"Bylo špatné počasí. Beach je sice specifický v tom, že by se měl hrát za každého počasí, ale tohle byl opravdu extrém,“ litoval špatného počasí ředitel přímětické základní školy Daniel Kasan, který je jedním zorganizátorů beachvolejbalových turnajů ve Znojmě.
Sezona na Znojemsku velmi populárního sportu začala už sedmnáctého května. To na beachové kurty vyběhly žákovské a kadetské mixy. Ty zaznamenaly za dobu trvání letošní série turnajů asi největší účast.
„Turnaje mládeže byly opravdu kvalitně obsazené. Jelikož je pořádá naše škola, která se specifikuje na šestkový volejbal, mohla je podpořit právě svými žáky,“ upřesnil Kasan. Toho zároveň těší, že letos konečně nebyla účast čistě jen znojemská. „Začaly knám jezdit i páry zVyškova, Ivančic nebo Brna. Je to dobře hlavně pro znojemské volejbalisty, kteří mohli zkonfrontovat své volejbalové umění s jejich,“ řekl spokojený ředitel.
Jako každý turnaj má svá pozitiva i negativa, i sezona plážového volejbalu měla své mouchy. Nejvíce může organizátory mrzet účast na turnajích pro dospělé. Ta na rozdíl od mládeže na turnajích neregistrovaných a dospělých mixů značně pokulhávala.
„Nevím, čím to je. Možná tomu napomohlo, že naše dva páry, které se turnajů účastnily, začaly letos objíždět turnaje vrámci Mistrovství České republiky. Na kurtech je přes léto téměř pořád plno. A když je turnaj, přijede jen hrstka nadšenců. Možná o tom lidé málo ví. Zřejmě budeme muset udělat těmto turnajům větší propagaci,“ poukázal na možné změny Kasan.
Během léta se ve Znojmě uskutečnilo i žákovské Mistrovství České republiky vplážovém volejbale. Třídenní maratón neskutečného množství zápasů začal patnáctého června. Na kurtech vLeskách, Únanově a hlavně Příměticích měli diváci možnost vidět skvělý volejbal od těch nejmenších. I úspěchy se dostavily.
„Znojemské páry určitě nezklamaly. Chlapecký pár se dokonce dostal i na stupně vítězů. Vzhledem ktomu, že beach volejbal je pro naše svěřence jen doplňkovým sportem, žáci se vsilné konkurenci neztratili,“ chválil své žáky Kasan.
Také přiznává, že pro znojemské volejbalisty bude beach nejspíš i nadále sportem číslo dvě. „Abychom se mohli soustředit jen na plážový volejbal, musela by zde být hala, kde bychom mohli trénovat i vzimě,“ přiznal.
Vpříští sezoně by měla být beachová sezona velmi podobná té letošní. Žádné výrazné změny se nechystají.
„Tento systém praktikujeme už třetím rokem a docela se nám osvědčil. Samozřejmě, že chystáme netradiční turnaje jako je turnaj pod noční oblohou či beachvolejbalový maratón. I přes menší účast u dospělých hodnotím letošní ročník úspěšně a nemám sebemenší důvod na té koncepci cokoli měnit,“ uzavřel Kasan.