„Před čtrnácti dny se mě přihlášení účastníci žertem dotazovali, jestli se bude hrát v pláštěnkách a galoších. Dnes by, myslím, nějaký mráček přivítali,“ komentoval tropické počasí jeden z hlavních organizátorů turnaje Evžen Kulhan mladší.

Systém hry, který byl stanoven až na místě, zůstal stejný jako v předchozích ročnících. Smíšené týmy neregistrovaných volejbalistů byly rozděleny do čtyř skupin a na základě umístění se dále postupovalo systémem pavouka. „Ideálním počtem pro náš herní systém je šestnáct družstev. Letos se někteří bohužel nezúčastnili, protože termín se překrýval s jiným antukovým turnajem,“ povzdechl si Kulhan.

Účast byla již tradiční. Na antuková hřiště k Domu dětí a mládeže dorazily týmy ze Znojemska, Moravských Budějovic a obce Luka nad Jihlavou. Právě jihlavský celek s názvem Proluka si odvezl pohár za třetí místo. Druhou příčku si vybojovali Šamani ze Znojemska.

„Všichni hráči se dobře znají. Potkáváme se celoročně na nejrůznějších volejbalových akcích. Díky tomu zde máme příjemnou a domáckou atmosféru,“ doplnila ředitelka turnaje Pavlína Dadáková. Prostředí ideální pro relaxaci sportovců i široké veřejnosti jistě podpořil navazující program zajištěný hudební skupinou Havaj Band a tanečním vystoupením Country and Western Dancing Masánčata.

JITKA PŘIBYLOVÁ