Znojemské volejbalistky konečně setřásly smůlu a nad osmým celkem tabulky TJ Sokol Hradec Králové dokázaly jednou vyhrát. V tabulce se však nic nezměnilo a zůstávají na devátém sestupovém místě.

Do sobotního dvojutkání nastoupily znojemské volejbalistky v trochu pozměněné sestavě. Na post univerzálky nastoupila dosud zraněná hráčka Michaela Kubíková a post libera se v sobotu nekonal vůbec. Na znojemské střídačce se dokonce objevila mladá smečařka Eliška Egnerová.

V prvním utkání předvedly znojemské hráčky velmi ustrašený výkon plný chyb a nepřesností, který volejbalistky Hradce Králové po zásluze potrestaly. Znojemské volejbalistky tak po prvním zápase odkráčely do šatny se svěšenými hlavami.

,,Soupeřky měly více sil a my jsme neměly tolik odhodlání k vítězství, i když poslední set skončil těsným rozdílem,“ zhodnotila první utkání znojemská smečařka Lenka Šťavová.

Po prvním utkání, které skončilo debaklem 0:3, v sobě znojemské hráčky našly novou sílu a začaly soupeřkám vzdorovat. V prvním setu nenastoupily ještě v optimálním rozpoložení. To se však brzy změnilo i díky skvěle postaveným blokům, přes které se protihráčky nedokázaly prosadit. A také díky útokům smečařky Venduly Březinové. Znojemské hráčky nepovolily v tlaku na soupeře ani v závěru setu. Nadešla koncovka. V těch znojemský tým bývá nejistý. Proto byla vidět obrovská radost ve tvářích všech hráček i trenéra, když znojemské volejbalistky dovedly první set do vítězného konce velmi těsným rozdílem 26:24.

Do druhého setu vlétly znojemské hráčky jako uragán a od začátku setu si udržovaly náskok. Druhý set tedy znojemské hráčky bez obtíží vyhrály 25:21.
Třetí set byl pak zcela v režii znojemských volejbalistek, které hladce porazily soupeřky 25:13. Znojemské hráčky se také přiznaly, že k vítězství jim hodně pomohlo povzbuzování diváků. „Velký dík patří fanouškům, kteří nám svým skandováním výrazně pomohli k vítězství,“ děkuje trenér žen Martin Gallus. Mezi povzbuzující diváky se zařadila dokonce i trenérka kadetek Dana Jalůvková a také trenérka žákyň Lenka Pavlíková.

Pro znojemské hráčky to bylo jistě příjemné vítězství, ale ani to jim nezajistilo setrvání v druhé lize i pro další sezonu. Aby si účast v druhé lize udržely, musely by vybojovat minimálně další čtyři výhry.

Pro volejbalistky to tedy znamená, že momentálně jsou stále na devátém sestupovém místě.

Kateřina Hladíková