Znojemské volejbalistky měly před sebou těžký úkol. Dvakrát zvítězit na půdě pražského Braníku a dostat se před něj. To se Znojmu nepodařilo. Vyhrálo pouze druhé utkání, a stále se tak topí v sestupových vodách.

Vstup do prvního utkání se znojemským hráčkám moc nevydařil. Dlouho nemohly najít recept na hru soupeřek. Nakonec lék našly a na svého rivala se dotáhly. Do koncovky šly dokonce s mírným vedením, které ale nestačily uhájit a prohrály.

Podobně tomu bylo i ve druhém setu. Celou druhou sadu si dokonce udržovaly mírné vedení. Závěr setu se jim opět nevydařil a rázem prohrávaly o dva sety. Třetí set to byla ta stejná písnička a Znojmo prohrálo 0:3. „Znovu nás trápily koncovky setů,“ stručně, ale výstižně okomentovala smečařka Vendula Březinová.

Špatný útok

V utkání na znojemské straně pokulhávala hlavně útočná fáze, ve které se prosazovala snad jen smečařka Kubíková, což potvrdila i slova trenéra Martina Galluse.

„Ostatní hráčky si formu zřejmě nechaly doma. Dělalo nám strašné problémy složit útok a to se pak těžko vyhrává,“ dost razantně upozornil na nedostatky jeho týmu v prvním utkání. Ve druhém utkání byl jihomoravský celek o mnoho úspěšnější.

Na pražské palubovce se proháněl zcela jiný tým a jakoby byly znojemské volejbalistky pokropeny živou vodou. I přes to se ve vedení jednotlivých setů střídaly jak hráčky domácího celku, tak i hosté ze Znojma.

Tie–break

Utkání vyústilo v tie-break, který mělo Znojmo skvěle rozehraný. Náskok ovšem hráčky z města vína tradičně promarnily a zápas se rozhodoval opět v koncovce. V něm to nevypadalo se Znojmem zrovna dobře, ale nakonec se svěřenkyně Martina Galluse prokousaly k třetímu vítězství v sezoně.

„Utkání jsme měli rozhodnout mnohem dříve. Velkou pochvalu si zaslouží Kubíková a také smečařka Šťavová, která v Praze podala obětavý výkon,“ pochválil dvě smečařky znojemský kouč.

V sobotu znojemské volejbalistky přivítají na své palubovce první celek tabulky Nusle B. „Musíme hlavně zahrát dobrý výsledek. Dokázaly jsme porazit i pátý tým soutěže, tak nevidím důvod, proč nezabodovat proti prvnímu. Myslím, že v této soutěži je možné všechno,“ prohlásila Březinová.