Druhou polovinu sezony neodstartovaly znojemské volejbalistky úspěšně. Na půdě druhého celku uhrály jediný set a prohrály tak oba dva zápasy. Slavia Hradec Králové na domácí palubovce působila dost sebevědomým dojmem a Znojmu kromě setu nedovolila téměř nic.

Domácí hráčky vstoupily do prvního utkání mnohem lépe než Znojmo. První sada byla jasnou devízou domácích.

Vyrovnaná partie

Od druhého setu se hra znojemských volejbalistek značně zlepšila a na hře to bylo znát. Všechny sety měly vyrovnané koncovky, které však vždycky lépe zvládl domácí tým.

„Dokázali jsme hrát s druhým celkem dobrou partii. V koncovce byly domácí hráčky sebevědomější a jistější než my,“ připustil trenér znojemských volejbalistek Martin Gallus.

Do druhého utkání vstoupil Hradec králové v dost pozměněné sestavě. Toho znojemský celek využil a s velkým náskokem vyhrál první set. Pak ale opět tahaly za kratší konec domácí hráčky. „Trenérka Hradce Králové zkusila zaimprovizovat. Po prvním setu se ale vrátila k osvědčené šestici hráček a bylo to znát,“ přiblížil znojemský kouč.

Stále dole

Znojemské volejbalistky se tak stále topí v sestupových vodách. Pohled na tabulku ale říká, že nic není ztracené. Na osmou příčku, která zajišťuje jistotu záchrany ztrácí Znojmo pouhé dva body. „Ve druhé polovině soutěže jasně vsázíme na domácí zápasy, ve kterých budeme vždy kompletní. Za čtrnáct dní nás doma čekají České Budějovice, které dokáží porazit prvního, ale s posledním prohrát. Takže dost nevyzpytatelný soupeř. To nic nemění na tom, že chceme jednoznačně zvítězit,“ prohlásil Gallus.

Nicméně už tuto sobotu sehrají volejbalistky další dvojutkání v Pardubicích. „Poprvé jsme s tímto soupeřem dokázaly jednou vyhrát. Já tajně doufám, že něco podobného se nám podaří i na jejich palubovce,“ doufá smečařka Vednula Březinová.