2. liga mužů:

VK Hronov VK PEGAS Znojmo 3:2 (16,23,-23,-16,12) a 2:3 (20,-22,21,-19,-9)

Dramatické souboje svedl znojemský mužský tým s Hronovem. Na jeho hřišti ještě nikdy nevyhrál a obě utkání byla téměř přímým soubojem o třetí místo, na kterém se znojemský celek nachází. V prvním zápase se na znojemských hráčích pravděpodobně trochu podepsala únava.

„Nastoupili jsme opět v poměrně kombinované sestavě s osmi hráči. Měli jsme po dlouhé cestě tradičně pomalejší rozjezd, který potrestal domácí tým rychlým ziskem prvního setu. Ve druhé sadě se rozhodovalo již v koncovce, ale úspěšnější byl opět soupeř. To nás ale nezlomilo a získali jsme následující dvě sady. První tie-breakový pokus o historicky první vítězství v Hronově nám nevyšel," popsal znojemský trenér Pavel Chaloupecký.

V druhém duelu si Znojmáci nenechali utéct úvodní set a vyhráli jej 15:9. Pak týmy střídavě vyhrávaly sady a utkání opět rozhodoval tie-break, který tentokrát lépe zvládlo znojemské mužstvo.

„Maximální počet deseti odehraných setů prověřil zejména fyzickou připravenost hráčů. Pomyslný titul nejodvážnějšího hráče získal po této stránce znojemský univerzál Petr Fabián. Těžce vybojované tři body z Hronova tak znamenají udržení třetí příčky ve druhé lize," sdělil trenér.

2 liga žen:

TJ OP Prostějov VK PEGAS Znojmo 3:0 (14,17,14) a 3:2 (-20,14,19,-23,13)

Pro znojemské volejbalistky je důležitý zisk každého bodu, aby si uchovaly druholigovou příslušnost. Prostějov byl ale velice kvalitní soupeř.

„V prvním zápase jsme byli od zisku bodů na míle daleko. Nestačili jsme na domácí týmy téměř v žádné z herních činností a za necelou hodinu bylo o vítězi rozhodnuto. Do druhého utkání vstoupily naše holky mnohem odvážněji, ovšem po první získané sadě převzaly otěže zápasu opět domácí. Úspěšně zvládnutou koncovkou čtvrté sady si náš tým vynutil rozhodující pátý set, v něm, jako již poněkolikáté v této sezoně, jsme prohráli nejtěsnějším možným rozdílem 13:15," přiblížil trenér Znojma Martin Sikora.

Znojmo má nyní už jen tříbodový náskok na devátou Litovel. Musí tak naplno bodovat již v následujícím domácím dvojzápase s Bílovcem.

1. liga juniorů:

VK PEGAS Znojmo TJ Sokol Česká Třebová 3:1 (-18,22,16,16) a 2:3 (23,-22,-23,18,-11)

Na rozdíl od předchozích ročníků, kdy junioři atakovali vítězství v první lize, se letos nachází v klidných vodách středu tabulky.

„V zápase s Českou Třebovou jsme byli favority. Po prvním hodně laxním setu se kluci dostali do správné provozní teploty a nedali soupeři žádnou šanci a získali trojbodové vítězství 3:1. Ve druhém utkání vsadil soupeř na riskantní hru, která jim ve dvou koncovkách přinesla úspěch a v rozhodující páté sadě ukázali hosté větší vůli porvat se o dobrý výsledek. Odvezli si od nás celkem překvapivě dva ze šesti bodů," poznamenal znojemský trenér Marek Jakubec. Junioři okupují v první lize průběžnou čtvrtou příčku.

V sobotu hrají muži i ženy doma v tělocvičně znojemského gymnázia. Muži přivítají poslední celek z Litomyšle. Zápasy začínají v devět a v jednu hodinu. Ženy se připravují na duel se sedmým Bílovcem. Jejich zápasy se hrají od jedenácti a tří hodin.