Na lídra soutěže ztrácí Znojmo v současné chvíli sedm bodů, k jeho případnému překonání mu tedy nestačí ani vzájemný dvojzápas v březnu. „Chceme se dostat na první místo, nicméně potřebujeme k tomu i pomoc od dalších týmů. Jenže s těmi zatím Brňané neprohrávají," prohlásil znojemský trenér Pavel Chaloupecký.

I přesto, že Jihomoravané chtějí vyhrát soutěž, s postupem do vyšší ligy nepočítají. „Nemáme o to zájem, jezdí se po celé republice, na což nemáme kapacity," sdělil.

V sobotu se v Znojmě představí celek Holubic, kterému patří v tabulce devátá příčka. Na podzim však Znojmo obral o tři body, když v jednom ze zápasů zvítězil. „Stejně jako tehdy má zrovna vyšší soutěž přestávku, což znamená, že holubické béčko posílí hráči z áčka. Budou tedy opět silní. Věřím ale, že s naší standardní hrou máme na dvě vítězství. Musíme ubránit hlavně jejich dva vysoké smečaře," poukázal Chaloupecký na cestu, která vede k úspěchu.

Do druhé části soutěže vstupovali volejbalisté s cílem skončit do třetího místa. Za současného vývoje ligy však myslí výš. „Momentálně chceme uhájit minimálně druhou příčku, kvalitu na to v mužstvu máme," dodal.

Znojemské duely:

6. února: Znojmo-Přímětice – Holubice
13. února: Vyškov – Znojmo-Přímětice
20. února: Tišnov – Znojmo-Přímětice
12. března: Znojmo-Přímětice – Ingstav Brno
19. března: Letovice – Znojmo-Přímětice
2. dubna: Znojmo-Přímětice – Kometa Brno

ADAM HAVEL