V prvním zápase uhrálo Znojmo pouze jeden set. „První dva sety byly vyrovnané a jejich konce byly dramatické. Třetí set jsme nezvládli, soupeř ho měl plně v své režii. Našemu týmu nepomohlo ani střídání a prohrál zřejmě i pod tlakem nervozity. Hrotovice měly lepší servis a dobrou nahrávku, která byla pestrá a nápaditá. My jsme nestačili na obraně,“ hodnotil člen znojemského klubu Daniel Kasan.

Druhý zápas přinesl obrovské drama. Znojemští volejbalisté vstali z mrtvých a po nepodařených prvních dvou setech nakonec strhli vítězství na svou stranu.

„Začali jsme velmi špatně. Prohrávali jsme o dva tři balóny. Hrotovice měly opět lepší servis, a proto jsme první dva sety prohráli. Nevypadalo to s námi moc dobře. Hráči ale do třetího setu nastoupili s odhodláním, navíc je hodně povzbuzovali diváci. Od té doby jsme stále vedli a drželi náskok tří čtyř míčů. Třetí a čtvrtý set byl z naší strany velmi dobrý. Dobře zahrál v útoku i na přihrávce Jirka Koukal. Hrotovice jakoby odešly fyzicky. V tie beraku to bylo velké drama. Hrotovice i my jsme měli mečbol,“ přiblížil napínavý duel Kasan.

Po víkendu je Znojmo v tabulce na čtvrtém místě, na druhou příčku ale ztrácí pouhý bod. „Chlapi nám dělají radost. Je to fajn, že se drží v popředí,“ chválil Kasan.

Znojmo - Hrotovice 1:3 (-23,23,-13,-20)
3:2 (-20,-20,16,17,16)