Tak trochu netradiční cíl mají pro letošní sezonu znojemské volejbalistky. Vrchol, ke kterému znojemské hráčky míří je o jednu příčku níž, než je příčka vítězná.

Znojemské volejbalistky po loňských zkušenostech zjistily, že pokoušet se hrát druhou ligu v osmi hráčkách je takřka nemožné. Proto jejich cílem v letošní sezoně není vyhrát krajský přebor, ani se zúčastnit baráže, ale ideální je pro ně druhé místo.

„S dosavadním výsledkem v krajském přeboru jsme nadmíru spokojené. Jsme na druhém místě a protože nechceme postupovat zpátky do druhé ligy, asi ho ani nechceme změnit. Cílem pro tuhle sezonu není vyhrát, ale udržet se na předních příčkách. Kdybychom i na konci byly druhé, považovaly bychom to za skvělý úspěch,“ vysvětlila smečařka Vendula Březinová.

S Vendulou Březinovou souhlasí i její týmová kolegyně Michaela Kubíková. „Za druhé místo jsme určitě rády, postupovat do druhé ligy nechceme, ačkoli trenér Martin Gallus by přece jenom to první místo a baráž chtěl,“ dodala Kubíková.

Hlavním problémem, se kterým se znojemský tým žen potýká je stále stejný, nedostatek kvalitních hráček.
„K dispozici máme asi jen osm žen a to je hrozně málo. Abychom mohly hrát vyšší soutěž, potřebovaly bychom minimálně deset až dvanáct volejbalistek. Máme totiž docela smůlu na zranění, a shánět narychlo náhradu se nám už nechce,“ řekla Březinová.

Jedinou světlou nadějí je nová posila znojemského týmu v podobě bývalé hráčky Českých Budějovic, Báry Budňákové. Ta od začátku sezony nastupuje na postu blokařky.

„Bára je strašně šikovná a určitě nám hodně pomáhá. Střídá se s dosavadními blokařkami. Mezi nás bez problémů zapadla,“ usmála se Vendula Březinová.

Znojemské volejbalistky po vánoční pauze pokračují utkáním proti týmu TJ DDM Brno B. To odehrají už jedenáctého ledna.