Po vydařené loňské sezoně tým opustily hráčky Stehlíková, Křivánková, naopak družstvo doplnila Trávníčková a v dalších zápasech se připojí ještě další hráčky. „V letošní sezoně se nám zatím nedaří trénovat tak, jak bychom měly, hráčky mají víc pracovních povinností a to se v zápasech projevilo," posteskla si trenérka.

Do prvního utkání na brněnské palubovce hostující volejbalistky naskočily suverénní převahou hlavně v útoku, vytvořily si několikabodový náskok, který se jim ovšem nepodařilo udržet. Set znojemské hráčky vyhrály již pouze dvoubodovým rozdílem. Druhý set byl vyrovnaný, brněnské volejbalistky jej vyhrály v napjaté koncovce 28:26 a tím částečně zlomily odpor hostujícího týmu. Další dva sety byly již v jejich režii, celkově domácí tým zvítězil 3:1 na sety a přinesl si tím psychickou převahu do druhého zápasu.

Následné utkání ovládl domácí tým díky lepší přihrávce, tvrdšímu servisu, útoku i vynikající hrou v poli 3:0. „Soupeř nás smázl ve všech činnostech, snad to bylo letos poprvé a naposledy," věřila trenérka Blažková.

Ve třetím a čtvrtém kole hostí Přímětice v sobotu od deseti dopoledne a od jedné odpoledne TJ Junior Brno.