Do prvního utkání měly domácí volejbalistky raketový vstup. Hned od úvodu duelu diktovaly tempo a jejich soupeřky hledaly na velmi pestrou hru dlouho recept. Ten se jim nakonec najít nepodařilo.

„Dobře jsme podávali, přijímali a zejména hra v poli byla hodně pestrá a živá. Holky se hned zezačátku dostaly do herní pohody a bylo na nich znát velké sebevědomí,“ ohlédl se za prvním utkáním trenér znojemských volejbalistek Martin Gallus, jehož svěřenkyně odehrály první zápas bez ztráty setu.
Jestliže do prvního zápasu měly znojemské volejbalistky raketový start, těžko hledat synonymum pro začátek druhého utkání.

Brňanky se trápily zejména s dělovými smeči Kubíkové, která byla v tomto utkání téměř bezchybná.

Po dvou sadách vedlo Znojmo 2:0, ale náhle přišel útlum.

„Vedli jsme už 24:22 a stačil nám jediný bod k tomu, abychom zápas ukončili. Bohužel jsme v rozhodující chvíli několikrát špatně zaútočili, soupeř otočil na 26:24 ze svého pohledu a my šli psychicky dolů,“ zlobil se znojemský kouč.

A opravdu. Brněnské hráčky se dostaly do zápasu a v posledním setu to byly právě ony, kdo udával tempo.

Tentokrát se ale neopakoval závěr třetí sady. Znojmo si koncovku pohlídalo a dovedlo tak utkání do vítězného konce. Volejbalistky PSK tak stráví zimu na druhé příčce krajského přeboru. Na první Lokomotivu Břeclav ztrácejí tři body a naopak před Moravskou Slavií Brno B mají dvoubodový náskok.
Další utkání hraje Znojmo až jedenáctého ledna, kdy na své palubovce přivítá TJ DDM Brno B.