2. liga žen

VK Pegas Znojmo ŠSK Progres Bílovec3:2 (21,-21,23,-23,13) a 2:3 (24,23,-18,-25,-11)

Volejbalistky si díky jedné výhře udržely osmou příčku v tabulce, na které se stále drží s tříbodovým náskokem nad devátou Litovlí. „Litovel posílila tým o hráčky extraligové Olomouce a chce se na náš úkor zachránit. Pro nás je tak důležitý každý bod. S Bílovcem jsme ze šesti možných bodů získali jen šest," poznamenal znojemský trenér Martin Sikora.

Oba zápasy měly podobný průběh, ale zatímco znojemské hráčky v prvním utkání dokázaly zkrácený set vyhrát, ve druhém byly úspěšnější soupeřky z Bílovce.

Do konce soutěže zbývá znojemským volejbalistkám odehrát šest zápasů. Druhý víkend v březnu hrají dvojutkání s posledním družstvem Jehnice na jeho hřišti, týden nato sehrají doma dva zápasy se Vsetínem a poslední zápasy je čekají v Lanškrounu.

2. liga muži

VK Pegas Znojmo VK Litomyšl3:1 (18,-17,21,18) a 1:3 (-20,-19,19,-22)

Muži, i přestože prohráli jeden zápas, stále okupují třetí místo ve druhé lize. „Měli jsme Litomyšli co vracet, protože jsme si od nich odvezli jednu prohru. Po dlouhé době jsme se sešli v relativně velkém počtu hráčů, kterých dorazilo jedenáct. K dispozici jsme ale měli jen jednoho blokaře," přiblížil znojemský trenér Pavel Chaloupecký.

Znojmo v prvním utkání sice vyhrálo první sadu, ve druhém setu ale nechalo prostor soupeři, a ten vyrovnal. Domácí na to reagovali prostřídáním sestavy, což zabralo a nakonec vyhráli.

Druhé utkání přineslo zcela opačný výsledek. „Začali jsme naprosto tragicky. Litomyšl se nemusela nadřít na jednoznačné vedení. Ve třetím setu jsme se zlepšili a vyhráli ho, ale pak jsme zase hráli špatně. Byli jsme pro hosty snadným soustem," přiznal trenér.

Znojmo nastoupilo ve složení: nahrávač Jiří Vocilka, univerzálové Petr Fabián a Jan Plaček, smečaři Jiří Koukal, Marek Leikep, Radek Holub a Petr Sádlo, blokaři Lukáš Stehlík a Ivan Vrána a libera Pavel Chaloupecký a Petr Punar.

Mužům stejně jako ženám chybí odehrát šest utkání. Přespříští víkend přivítají doma Ústí nad Orlicí, o týden později Hrotovice a končit budou ve Žďáru nad Sázavou.