Oprášit antukové speciálky, protáhnou tělo, pinknout si párkrát do volejbalového míče a hurá na věc. To vše čeká stovky sportovců, kteří se chystají na další ročník Vranovského léta.

To odstartuje už zítra, kdy se na kurtech pláže Vranovské přehrady představí vycházející hvězdy šestkového volejbalu. A to v rámci pátého ročníku turnaje mládeže, na kterém se představí junioři a juniorky.

Antukový pohár

O tom, že se do Vranova nad Dyjí sjede absolutní špička mezi juniory a juniorkami svědčí i fakt, že se turnaj zařadil do třetího ročníku Antukového Mistrovství České republiky ve volejbalu.

„Díky tomu, že se podařilo tento turnaj zařadit do programu domácího šampionátu, dá se očekávat velmi kvalitní účast a start reprezentačních hráčů a hráček,“ poukázala na jedno velké lákadlo členka organizačního štábu Vranovského léta Adriana Lehoczká.

Zaručený je tak start minimálně domácí extraligové špičky. To podtrhuje i účast čtyř týmů z extraligového klubu KP Brno.

„Loni bylo Brno, které má jednu z nejkvalitnějších mládeží u nás, na soustředění. Letos si náš turnaj zařadilo na svou termínovku, za což jsme rádi. Zvýší nejen kvalitu, ale jistě přitáhne i diváky,“ mínil hlavní organizátor celé akce Jiří Bílek.

Ten také potvrdil účast zahraničních družstev. Na juniorský turnaj si to namíří pět slovenských týmů, což je podle slov Bílka velké překvapení.

I počet družstev oproti loňskému ročníku mládežnického turnaje opět vzrostl.

„U mládeže to jde rok od roku nahoru. Letos máme zase o pět týmů více a celkově se na turnaji představí šestatřicet celků. Startovní pole tvoří vesměs české extraligové týmy,“ upřesnil šéf celé akce Bílek.

Co je možná škoda pro znojemské volejbalové nadšence, kteří se na turnaj mládeže chystají, že neuvidí v akci znojemské juniorky. Ty letos oslavily postup do extraligy, ale úvodní turnaj Vranovského léta vynechají.

„My jsme měli přípravu pro juniorky naplánovanou už dlouho dopředu. O víkendu pořádáme beachvolejbalový turnaj, který jim dá, alespoň co se týče fyzické přípravy, mnohem více,“ vysvětlil důvod absence znojemských volejbalistek na turnaji jejich trenér Mario Zelený.

Sobotní start

Pátý ročník volejbalového turnaje mládeže startuje už zítra, kdy by se měly odehrát duely v základních skupinách. Na neděli je pak připravena vyřazovací část turnaje a utkání o umístění.

„Uvidíme, jak to půjde, ale semifinálová a finálová utkání by se měla odehrát kolem třetí až čtvrté hodiny odpolední,“ snažil se přiblížit časový harmonogram Bílek.

Vranovské léto 2009
4. – 5. 7. 2009
Volejbal – smíšená družstva
2. ročník
18. – 19. 7. 2009
Nohejbalový turnaj
4. ročník
25. – 26. 7. 2009
Volejbal – turnaj mužů a žen
40. ročník