Mladé volejbalistky o víkendu přivítaly na domácí palubovce hráčky ze Žďáru nad Sázavou. Ty přijely v hojném počtu, zatímco domácí se potýkají s marodkou.

Soupeřky už svým nástupem na hřiště dávaly najevo, že by chtěly získat všechny čtyři body. Hned na začátku prvního setu si Zruč vytvořila čtyřbodový náskok, který si udržela do poloviny setu. Soupeřky byly důraznější při podání i v útoku a po zásluze zvítězily 25:18.

Druhý set byl jako na houpačce, obě družstva bojovala o každý míč a snažila se prosadit tvrdými útoky na síti. Třicet minut pěkného volejbalu vyznělo ve prospěch domácích. Znojemské hráčky zvládly i další dva sety a mohly se tak radovat z vítězství 3:1.

Do druhého zápasu vletěl soupeř systémem buď a nebo. Vycházelo mu riskované podání, přitvrdil na útoku a znojemské volejbalistky se nedokázaly s nastalou situací vyrovnat. Největší potíže jim dělal příjem a chyby v obraně.

S přeházenou sestavou vstoupily domácí hráčky do tie-breaku. V letošní sezoně již tři zkrácené sady s úspěchem zvládly, ovšem tentokrát se vyhrát nepodařilo a zkrácený set tak nakonec skončil nejtěsnějším možným rozdílem 13:15.

Nejlepší hráčkou utkání byla vyhlášena blokařka Alena Šálková za svůj stabilní výkon ve všech setech.