S těmito veškerými výhodami nastoupily hráčky Znojma do prvního setu v nejsilnější sestavě. Ani chybný zápis trenéra při počátečním postavení tým nerozhodil a začátek setu je v režii domácích, které se dostávají do vedení 7:4. Následně přichází první z mnoha herních výpadků v soustředění­.Hostující hráčky díky tomu snadno otáčí stav na 7:8. Po prvním technickém time-outu se domácí vrací ke své hře a soupeře přehrávají 16:11. „Soupeř měl velké potíže s naším podáním a když už se mu podařilo vrátit míč na naši polovinu, tak kombinační a důraznou hrou hru ovládáme," uvedl klub na svém Facebooku. Set nakonec končí vítězstvím 25:12.

Do druhého setu nastupuje Znojmo s výrazně změněnou sestavou. Trenér dává šanci proti takto slabému soupeři nasbírat zkušenosti a sebedůvěru hráčkám z lavičky. Bohužel tento záměr nevychází. V půlce setu vedou hosté 5:11 a na hřiště se vrací hlavní smečařka domácích Helena Leischnerová.

Hra domácích se postupně zlepšuje, ale díky zmatkům v obraně si soupeř stále udržuje pětibodový náskok. Proto se za stavu 11:17 vrací na hřiště i nahrávačka Znojemských Sabina Svobodová.

Závěr setu je velmi vyrovnaný, ale znojemský tým vítězí 27:25. Začátek třetího setu je opět díky úspěšnému podání na straně Znojma. Set se nakonec ještě dramatizuje, ale v koncovce jsou lepší domácí hráčky a vítězstvím 25:20 získávají nejen třetí set, ale i první vítězství v této sezóně.

„I přesto, že hosté přijeli podstatně oslabeni, tak utkání byla vyrovnaná. Nejlepšími hráčkami byly jednoznačně smečařka Helena Leischnerová a nahrávačka Sabina Svobodová," uvedl trenér znojemského týmu Stanislav Krč.

Druhé utkání díky dobře zvládnutému podání dostává snadno Znojmo do vedení 8:1, které však kvůli dalšímu z výpadků lehce ztrácíme. V půlce setu za stavu 12:9 začíná hrát tým znovu svoji hru a vítězí v prvním setu 25:18. „Po prohře minulý týden jsme si vylepšily náladu a nabudilo nás to k přípravě na další utkání," řekla hráčka Vendula Šarešová.

Druhý set je ze znojemské strany nejhůře zahraný z celého dne. Hru přizpůsobují hře soupeře. Neútočí, nemají přítah ani pořádné plnění hry v poli. Soupeře do půlky setu pouze dotahují. V druhé půli jde Znojmo do vedení a i minimální náskok stačí na vítězství v druhém setu. Třetí set je sice po herní stránce výrazně lepší než předchozí. Vítězstvím 25:18 získávají třetí set a s ním i druhé vítězství dne a sezony.„Náš výkon byl poznamenán marodkou v kádru a i některé hráčky, které do utkání nastoupily, měly různé zdravotní problémy," uvedl trenér VŠSK Slavia PF České Budějovice Michal Stašek.

Další zápasy sehrají znojemské hráčky již tuto sobotu, a to v Bedřichově.