Tropické teploty neodradily téměř osmdesát týmů, které se zúčastnily už čtyřiačtyřicátého ročníku volejbalového turnaje Vranovské léto. Z šestatřiceti ženských družstev si nejlépe vedly volejbalistky, které daly svému týmu název Pěkný kozy.

„Každý rok se jmenujeme jinak. Letos jsme vyhrály potřetí za sebou. Z loňského kádru jsme ale jen tři. Některé holky nemohly a dvě měly reprezentační povinnosti," přiblížila kapitánka týmu Pavla Rozkydálková.

Pěkný kozy porazily ve finále věčné druhé Madetky z Českých Budějovic. „Jsme rády, že jsme vyhrály, protože jsme chtěly získat vítězná trička. To byla naše největší motivace," smála se Rozkydálková, jež velela týmu, který byl směskou hráček působících v extralize, první lize a také v Americe. Vloni zvítězily pod názvem Los Zewlos a v týmu hrála pozdější Miss Earth Tereza Fajksová.

V ženské části nastoupilo pět družstev složených z extraligových hráček. Muži měli velice silnou konkurenci. Z třiačtyřiceti týmů jich bylo třináct extraligových. Loňské prvenství obhájili loňští vítězové, mužstvo Zdarec.

„Letos to bylo docela složité, protože jsme měli silné mančafty už v úvodních skupinách. Bylo to asi jeden z nejsilněji obsazených turnajů, protože tady byli extraligoví hráči, reprezentanti a díky tomu měl turnaj vysokou úroveň," zhodnotil kapitán vítězů Martin Böhm.

Ten nastupuje v české extralize v ČZU Praha a i jeho spoluhráči na turnaji hrají extraligu a někteří působí v zahraničí. „Hlavní osa pěti hráčů jezdíme stabilně. Hodně jsme těžili z toho, že jsme sehraný tým. S nahrávačem Lubošem Novákem hrajeme už asi sedmou sezonu," prozradil Böhm.

Turnaj provázelo úmorné vedro. „Je to pořád lepší, než kdyby pršelo. Jen jeden člověk zkolaboval. Ona kombinace večírků, alkoholu, sportu a vedra dá zabrat," podotkl jeden z hlavních pořadatelů Jiří Bílek.

„Chodili jsme se po každém zápase chladit do přehrady, abychom přežili," dodal Böhm. Jeho tým prý nebude chybět i na dalším, pětačtyřicátém ročníku Vranovského léta.

Tento volejbalový turnaj je největším otevřeným v republice, což znamená, že družstva nejsou rozdělena podle výkonnosti a mohou se tak setkat naprostí amatéři s vrcholovými sportovci.