Pořadí i složení turnajů bude stejné. Celý maraton sportovních klání odstartuje už o víkendu šestým ročníkem volejbalového turnaje mládeže.
Bude pokračovat volejbalovým turnajem smíšených družstev, nohejbalovým kláním dvojic a trojic. Vranovské léto pak bude končit tradičním volejbalovým turnajem mužů a žen.

„Na složení turnajů se nic nemění. Naším cílem nebylo pro letošní rok vymýšlet další turnaj. Už takhle toho je dost,“ usmíval se hlavní organizátor Vranovského léta Jiří Bílek.

Co bude na Vranovském létě nového, je doprovodný program, který půjde ruku v ruce s prestižním turnajem mužů a žen.
„Loni se nám hodně osvědčily silácké disciplíny. Pro letošek tak rozšiřujeme ve spolupráci se specializovanými fitness kluby právě tyto soutěže. Bude se zápolit o jakéhosi „strongmena“. Budou se převracet pneumatiky a podobně,“ upřesnil Bílek.

To, jaký bude zájem o samotný turnaj, je však zatím otázkou. „Jelikož se týmy na turnaje nemusí přihlašovat dopředu, ale stačí ráno před začátkem klání, tak nevíme, kolik se zúčastní týmů. Jistě to ovlivní počasí a uvidíme, jak týmy šetří. Přeci jenom přijet do Vranova už není zrovna nejlevnější,“ myslí si Bílek.

I tak se budou moci diváci těšit na kvalitní obsazení turnajů. Toho volejbalového pro mládež se účastní česká extraligová špička, na nohejbalový turnaj opět přislíbili účast čeští mistři světa.

„Klání mládeže bude i letos mezinárodní. Kromě českých družstev se na Vranovském létě představí i týmy ze Slovenska. Počítáme s tím, že přijede zhruba třicítka týmů. Lákadlem jsou samozřejmě extraligová družstva,“ upřesnil Martin Veselý, šéf organizačního štábu Vranovského léta.

HARMONOGRAM VRANOVSKÉHO LÉTA

12. - 13. 6. 2010 (6. ročník)
Volejbalový turnaj mládeže

3. – 4. 7. 2010 (3. ročník)
Volejbalový turnaj smíšených družstev

17. – 18. 7. 2010 (5. ročník)
Nohejbalový turnaj trojic a dvojic

24. – 25. 7. 2010 (41. ročník)
Volejbalový turnaj mužů a žen