Hlavní turnaj Vranovského léta se dnes přehoupne do své padesátky. Jednačtyřicátý ročník volejbalového turnaje mužů a žen, kde spolu pravidelně měří síly jak reprezentanti, profesionálové, tak i úplní amatéři, je tu. Jedinou hrozbou je zatím pouze počasí.

„Momentálně počasí sledujeme víc, jak cokoli jiného. Snad nám avizovaná voda neodplaví celý turnaj,“ začal hlavní organizátor Jiří Bílek.

I v případě náhlých dešťů mají organizátoři připravený krizový plán. „O turnaj přijít nechceme. Máme obrovskou výhodu v tom, že jde o dvoudenní měření sil. Tudíž je pořád hodně prostoru posouvat jednotlivá utkání,“ nastínil možnou alternativu Bílek.

Právě hlavní organizátor jednačtyřicátého ročníku populárního turnaje pamatuje na prudké lijáky, ještě coby hráč. „Když mi bylo zhruba osmnáct, pamatuji, že jsme hráli po kotníky ve vodě a lajny nebyly ani vidět. Není to sice regulérní, ale dá se hrát. To je výhoda volejbalu oproti třeba nohejbalu,“ vzpomněl na svou aktivní volejbalovou kariéru šéf turnaje.

Volejbalové klání by se mělo i letos těšit velké přízni volejbalistů. Na pláži vranovské přehrady se budou prohánět jak reprezentanti, tak i volejbaloví profesionálové. „Uvidíme, kolik bude týmů. Letos máme přihlášených družstev přes internet mnohem více, než loni. Otázkou je, kolik týmů jež se budou přihlašovat na místě, odradí nevyzpytatelné počasí,“ pronesl jeden z organizátorů Martin Veselý.

Stejně jako v minulých letech, tak i letos bude volejbalový turnaj doprovázet bohatý doprovodný program. „Chystáme klání pro siláky Strongman, na své si přijdou i příznivci pokeru nebo binga. Připravené máme i tři koncerty a módní přehlídku,“ vypočetl Veselý.

Víkendový volejbalový turnaj mužů a žen odstartuje dnes úderem deváté hodiny ranní. To bude finišovat registrace družstev a jejich následné rozdělení do skupin.