Na prestižní volejbalový turnaj letos přijelo celkem sedmasedmdesát týmů ze všech koutů republiky. Z vítězství se mezi muži radoval tým Odpadlíků, ženám kralovaly Sokolnice.

Atmosféra celého turnaje, který se řadí k největším u nás, byla podle hráčů, diváků i pořadatelů báječná.
„Letošní víkend se vydařil po všech stránkách. Je to skvělé, hlavně pro lidi,“ netajil nadšení jeden z hlavních organizátorů celé akce Martin Veselý.

„Naštěstí vyšlo počasí. Byli jsme po celou dobu ve spojení s Českým hydrometeorologickým ústavem. Posílali nám stále aktuální zprávy,“ smál se dlouholetý speaker turnaje Miloš Kosík.

V mužské části turnaje musela o vítězi rozhodnout až třísetová bitva, v níž nakonec bylo úspěšnější družstvo Odpadlíků, v čele s nejlepším hráčem turnaje Kamilem Seňem. V týmu šampionů nastoupil například i loňský nejlepší hráč extraligy David Konečný. Ve finále Odpadlíci udolali loňské vítěze, a to brněnský tým Zdarec. Třetí příčku obsadil Hotel Sobol a čtvrtí nakonec skončili Mrzáci.
Ženskou část turnaje ovládly Sokolnice z Brna, které k úspěchu táhla nejlepší hráčka turnaje Zuzana Čížová. Ve finále Sokolnice porazily 2:0 na sety pražský tým Jiná dimenze.

Z pomyslného bronzu se radoval polodomácí tým Fosilií, který byl složen z hráček Přímětic. A černý Petr zbyl ze semifinálového kvarteta na břeclavský Jaký držák. I tak ale jeho hráčky hodnotily turnaj pozitivně.

„Bylo to super. Letos už jsme jeden velký turnaj vyhrály, postoupily jsme do vyšší soutěže, tohle už byla jen třešnička na dortu,“ glosovala turnaj Šárka Rylichová.

V humorném duchu vidí své působení na turnaji většina hráčů.
„Je to příjemná víkendová akce. Jsem rád, že sem mohu každý rok dorazit. Rozhodující jsou vždy rána. To může porazit kdokoliv kohokoliv,“ smál se Václav Kotas z celkově třetího Hotelu Sobol.

Novinkou letošního čtyřicátého ročníku byla i volba Miss Vranovského léta. Stala se jí hráčka vítězného týmu Ivana Třebáková.
Ze sobotních základních skupin postoupilo do nedělního programu po šestnácti týmech. Úroveň předváděné hry dosahovala vysoké kvality. Vždyť na turnaj přijelo i letos, kromě řady extraligových hráčů, také pár reprezentantů.

Spokojení byli po finále kromě diváků a hráčů vítězného týmu i pořadatelé.
Není se čemu divit. Úspěšně totiž zakončili maratón tří velkých turnajů. Před pěti týdny na Vranově zápolila smíšená družstva volejbalistů, minulý víkendu patřil nohejbalu.

Celé Vranovské léto pak vygradovalo volejbalovým turnajem mužů a žen.

JAKUB KRAINER