Už po devětatřicáté startuje Mezinárodní volejbalový turnaj mužů a žen Golla Vranovské léto 2008, který bude plný sportu, ale i kultury. Letošní novinkou bude hudební vystoupení skupin All X, Dust a U2 Stay Revival. Večer zakončí party s nabídkou míchaných nápojů a bohatá tombola.

Další ročník Vranovského léta, jednoho z největších mezinárodních volejbalových turnajů v České republice, startuje už zítra. Od osmi hodin bude probíhat prezence mužů i žen. První zápas skupin se pak odehraje už v devět hodin.

Sportovní zážitky

Zatím je přihlášeno kolem čtyřiceti týmů. Podle organizátorů se ale ještě ráno minimálně padesát týmů nahlásí. Zúčastní se ho mnoho extraligových týmů, které si své síly změří i s amatéry.

Vedle hlavního volejbalového turnaje budou probíhat i další soutěže pro širokou veřejnost. Například to bude Rowing Cup Big One Fitness 2008. „Aby Vranovské léto nebylo jen o volejbale, ale i o jiných sportech, tak jsme ve spolupráci s brněnským fitness studiem Big One uspořádali ještě další soutěže. Rowing je veslování na trenažérech a další bude třeba soutěž v páce. Na tu bude dohlížet sám Mistr Slovenské republiky v páce Ján Turňa. Krásné na tom je, že se může přihlásit opravdu kdokoliv a nemusí platit žádné startovné,“ rozplýval se organizátor Jiří Bílek. Komu by soutěž v páce nevyhovovala, a zdála se příliš náročná, může zkusit své štěstí například na vodních lehátkách.

Program a seznam akcí Vranovského léta

Sobota

8:00 - 8:30 - Prezence družstev (muži i ženy)
9:00 - Zahájení zápasů (základní skupiny)
14:30 - Rowing Cup Big One Fitness 2008
14:30 - Páka Big One Fitness 2008
15:30 – Lehátkové Závody CampingAZ

Neděle
8:30 - Zahájení čtvrtfinálových a semifinálových zápasů
cca 17:00 - ukončení finálových zápasů, vyhlášení výsledků

Vodní lehátka

„Závody na vodních lehátkách jsou úplně jednoduché. Na obyčejném lehátku na vodu musí závodník uplavat trasu v co nejrychlejším čase. Kdo bude chtít něco jiného, může si třeba zkusit slaňování na Vranovském mostě. Vranovské léto je tu pro lidi a myslím si, že máme co nabídnout,“ pousmál se Bílek.

Velmi pestrý bude i doprovodný program. Celou akcí procedou moderátoři rádia Kiss a na Summer Stock Ddrinx Party, která bude probíhat celý den, vystoupí nepříklad kapela Dust. Hned po nich zhruba v jednadvacet hodin vystoupí finalisté X Faktoru All X. Na závěr pak vystoupí U2 Stay Revival.

Atrakce pro děti

„Máme atrakce i pro děti. Budou postaveny tři skákací hrady. I dospělí si ale mohou vyzkoušet třeba jízdu na elektrickém býkovi,“ dodal Bílek.

Na volejbalové Vranovské léto se chystá i tým znojemkých žen. Pro znojemské volejbalistky ale turnaj nehraje v přípravě žádnou roli. Turnaj, kde se mezi sebou utká volejbalová elita, je totiž pro znojemské hráčky příliš brzo.

„Pro nás Vranovské léto nehraje v přípravě žádnou roli. My totiž přípravu začínáme právě až po Vranovském létě. Tento turnaj pro nás bude spíše zábavou. Neklademe si žádné cíle. Jdeme si prostě jen zahrát. Bez stresu, bez výčitek,“ řekl trenér znojemských volejbalistek Martin Gallus.

Z legrace a bez stresu si na Vranovské léto přijde zahrát i bývalý znojemský junior Jiří Koukal. „Je to skvělý turnaj. Zahraje si v něm spousta kvalitních týmů. Letos nám ale o výsledek nejde. Budu hrát v týmu jak s klukama ze Znojma, tak třeba z Prahy. Bude to jen pro zábavu,“ řekl Koukal.