Jméno: Jan Fiala

Sport: cyklista
Klub: Focus Cycling Znojmo

Měli jsme v týmu nováčka, který byl z prvního závodu trochu vyplašený. Na závodech dostanete tři čísla, dvě na dres a jedno na kolo. V autě, kde jsme měli všichni čísla, on sbalil tři čísla a každé jiné. Jedno měl 41, druhé 42 a třetí 44. Nastal zmatek, nikdo jsme nemohli najít všechna vlastní stejná čísla. Koukali jsme na to, dumali, jak si máme dát svá tři čísla dohromady. Pak jsme zjistili, že to ten kluk popletl. Stihli jsme vše dát do pořádku ještě do začátku závodu.

Jméno: Tomáš Pěnkava

Sport: fotbalový trenér
Klub: Inzer Expres Znojmo

Když jsme měli letos na podzim ukončenou, věnovali jsme našemu prezidentovi Ladislavu Berkovi živé selátko. Ten z toho byl tak překvapený, že nemohl chvíli mluvit. Zkoumavě si pašíka prohlížel. Mezitím se ale selátko splašilo a začalo běhat po sále. Chvíli jsme ho honili, než se nám ho podařilo obklíčit a chytnout. Naštěstí jsme sportovci a máme natrénováno, jinak bychom ho asi honili dodnes. Na chov si selátko prezident nenechal. Snědli jsme ho.

Jméno: Radek Haman

Sport: hokejový útočník
Klub: Orli Znojmo

Před Vánocemi si v kabině nadělujeme dárky. Je to anonymní, takže nikdo neví, kdo komu co věnuje. Se mnou si letos můj dárce dal hodně záležet, protože jsem dostal vytahané tepláky, dědečkovskou košili, důchodky, klobouk, hůlku a fajfku. Jak jsem přijel domů, oblékl jsem se do toho. Všechno mi padlo a opravdu jsem si připadal jako sedmdesátiletý děda. Přinesu fotku do kabiny na nástěnku, abych vzdal hold tomu, kdo to tak skvěle vymyslel.

Jméno: Květoslav Svoboda

Sport: plavec
Klub: Kometa Brno

Mně se kdysi stalo, že jsem si přivodil v bazénu lehčí otřes mozku. Plaval jsem znak a místo toho, abych dohmátl rukou, tak jsem narazil hlavou. Bylo mi tehdy asi dvanáct let. Mimo plavání je pro mě každý rok zážitek hokejový zápas na Silvestra. Chytám v bráně, a když mám na sobě dvacet kilo výstroje, jsem z toho pak zmožený ještě další tři dny. Obdivuji hokejové brankáře, že to tak zvládají, a vůbec se nedivím, že se o nich říká, že jsou tak trochu jiní.

Jméno: Zdeněk Doležal

Sport: fotbalový útočník
Klub: TJ Sokol Tasovice

Oslavovali jsme postup z 1. A třídy a mě napadlo, že si vezmu na památku kus sítě z branky. Vyřízl jsem si pěkné okýnko metr na metr. Sponzoři nadávali. Musel jsem to zaplatit. Myslel jsem, že to bude tak osm deset tisíc, nakonec to ale bylo kolem dvou a půl tisíc. Teď už se tomu všichni smějí. Dodnes mám schovaný doma jak ten vystřižený kus, tak i tu rozstříhanou síť. Až dodělám za domem zahradu, tak si ji pověsím mezi dva stromy a moji kluci na ni můžou střílet.

Jméno: Jan Šťastník

Sport: florbalový trenér
Klub: TJ SAM 73 Znojmo

Na poslední letošní zápas jsme zapomněli vzít brankáře Radka Korbičku. Ten chyběl na předzápasovém tréninku a kluci si mysleli, že nepojede ani na zápas. Takže když jsme zastavili v Moravských Budějovicích, kde měl i on nastoupit, nikdo nehlásil, že chybí. Na další zastávce v Jihlavě se mě ptal Honza Hanák, proč Korba nejede. Tvrdil jsem mu, že je v autobuse. Zjistil jsem, že mi volal, že má na sraz zpoždění. Nakonec chytal druhý brankář a my vyhráli.