Na tom není ještě nic tak zvláštního. Zajímavé je, že otec pár chvil po porodu absolvoval boxerský zápas při znojemském galavečeru smíšených bojových umění Gladork arena 7. „Syn spatřil svět asi ve tři čtvrtě na pět a další dvě hodiny jsem strávil ještě v porodnici. Žena nebyla moc při smyslech, tak jsem s ní a synem chtěl být co nejdéle. Před sedmou jsem odjížděl z porodnice," popisuje Lengál.

Nedlouho potom už boxoval při exhibiční vložce s Milošem Bártlem. Zápas nakonec skončil remízou. „Nechtěl jsem duel rušit. Jednou to budu synovi vyprávět. Je však pravda, že jsem na boxování neměl moc náladu a byl jsem po náročném dni i dost fyzicky vyčerpaný. Soupeř na to ale moc ohled nebral a nakonec jsem rád, že jsem souboj ustál," usmívá se novopečený otec.

Porod pro něj znamenal silný zážitek. „Bylo mi hlavně líto ženy. Porod se neodehrál bez komplikací. Termín jsme měli až za týden a jeli jsme na kontrolu. Ženu si už však v nemocnici nechali a začala rodit. Nějak se to nedařilo a už se vše chystalo na císařský řez. Už jela skoro na sál, ale nakonec doktorka rozhodla, že to zkusí ještě přirozenou cestou. Na závěr mě vyháněli, ale zůstal jsem až do konce. Bylo to psychicky velmi náročné, ale když malý vykoukl a začal řvát, byl jsem ohromně šťastný," popisuje.

Do boxu úspěšný závodník svého potomka prý nutit nebude. „Box miluju a když si ho vybere i můj syn, potěší mě to. O mně se však ví, že mám blízko i k jiným sportů. Hraju fotbal i hokej. Podpořím ho v tom, co si vybere. Hlavně ať nevysedává před počítačem," říká sedmadvacetiletý závodník z klubu Řešeto Znojmo.

Lengál se dřív věnoval i smíšeným bojovým umění. „Dva roky zpět však boxerská federace zakázala startovat boxerům v jiných odvětvích, tak mám smůlu. Ale je to pochopitelný krok," vysvětluje Lengál.