Odčinit zpackané play-off z loňska. S takovým odhodláním jdou znojemští florbalisté do letošních bojů o mistrovský titul v první lize. Vloni totiž nečekaně vypadli s Vinohrady, které ovládly sérii vítězstvím 3:0 na zápasy.

Nyní čeká Znojmo zdánlivě jednoduchý soupeř. Brněnský Hattrick nad ním totiž ještě ani jednou nevyhrál. Znojemský celek navíc ve druhé půlce zaznamenal skvělé výsledky, které mu zajistily druhé místo v základní části. Letos obě mužstva ale svedla vyrovnané bitvy. Hráči se navzájem velice dobře znají, někteří hráli ve Znojmě a naopak v Brně působil znojemský kapitán Petr Sláma či Pavel Palát. Série tak bude mít patřičný náboj jihomoravského der­by.

„Určitě tam bude nějaký náboj derby, ale v samotné play-off je jedno, jaký tam je soupeř. Na tyto zápasy čekáte celou sezonu," prohlásil znojemský kapitán Petr Sláma.

Sebevědomé Brno

Hattrick si na Znojmo i přes nepříznivou bilanci věří. „Loni si nevybrali správně a letos už vůbec ne. Je pravda, že za poslední dva roky jsme je neporazili, ale to se teď zlomí. My postoupíme dál," řekl pro klubový server brněnský útočník Roman Houbal, který hrál za znojemský tým v extralize.

Podle postavení v tabulce a vzájemných výsledků je tak Znojmo v roli favorita. „Jdeme do toho s tím, že to bude hodně těžké. Někteří jedinci z toho mají dokonce hrůzu. Myslím si, že díky tomu půjdeme do play-off na sto procent a nic nepodceníme. Skončili jsme sice druzí, ale liga je tak vyrovnaná, že by byla hloupost, kdybychom nastoupili jako favoriti a něco podcenili," přiznala znojemská gólmanská opora Michal Sekanina.

Bouřlivá atmosféra

Znojemští florbalisté mají tradičně skvělou podporu fanoušků. Vzhledem k blízkosti čtvrtfinálového soupeře se dají očekávat i brněnští příznivci. Série tak může nabídnout nejen zajímavý duel, ale také bouřlivou diváckou kulisu.

Na obě znojemská utkání mají zdarma vstup lidé, kteří budou mít vstupenku z úterního hokejového utkání Orlů s Vídní či permanentku na hokejová utkání.

Zápasy se hrají v sobotu od osmi hodin večer a v neděli od tří hodin odpoledne. O týden později vyrazí znojemský tým do Brna, kam klub hodlá vypravit autobus se svými fanoušky.

Play-off

čtvrtfinále 1. liga muži

1. utkání – sobota 2. března

Znojmo – Hattrick 20.00

2. utkání – neděle 3. března

Znojmo – Hattrick 15.00

Série se hraje na tři vítězná utkání. Třetí zápas se bude hrát 9. března v Brně a případný čtvrtý také v Brně. Pokud by rozhodoval pátý duel, hrál by se ve Znojmě.